
W ten weekend raciborska policja zatrzymała aż 7 kierowców, którzy odważyli się usiąść za kierownicę swoich pojazdów pod wpływem alkoholu.
Zatrzymani to mężczyźni, w większości mieszkańcy Raciborza. Rekordzista został zatrzymany w piątek około 3.25 przy ulicy Kościuszki w Raciborzu. 29-latek prowadził samochód osobowy marki VW Polo, mając przeszło 2,12 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. U kolejnych badanie stanu trzeźwości dało wynik od 1 do 2 promili. Teraz wszyscy mężczyźni stracą prawo jazdy i grozi im kara nawet do 2 lat więzienia.
/p/


![Nowy most na Odrze coraz bliżej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/most-grzegorzowice-ciechowice.jpg)

![„Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek [ZDJĘCIA] „Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zywioly-anna-skowronska.jpg)








![Eliksiry, zaklęcia i quidditch. Wakacyjne spotkanie z Harrym Potterem w bibliotece [ZDJĘCIA] Eliksiry, zaklęcia i quidditch. Wakacyjne spotkanie z Harrym Potterem w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-28.jpg)
![Kreatywny początek wakacji z Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Kreatywny początek wakacji z Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-rck.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)








