ASK otrzyma 80 tys. zł

0

Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK zdobyło 80 tys. zł na realizację czterech swoich projektów.

Są to: "Szkoła Menadżerów Kultury", "Sąsiedzi – A Je To", "Kraina zabaw" oraz "Raciborskie Zeszyty Historyczne – Śląsk".

- reklama -

 

Pierwszy projekt zakłada kompleksową edukację młodych animatorów kultury oraz artystów z terenu województwa śląskiego, którzy dowiedzą się jak prowadzić i organizować różnego rodzaju przedsięwzięcia kulturalne oraz jak w tym celu wykorzystywać dziedzictwo kulturowe. Sesje szkoleniowe będą realizowane od stycznia do kwietnia 2010 r. Partnerem projektu jest Fundacja dla Śląska z Katowic.

 

„Sąsiedzi – A Je To” – to projekt, którego celem jest rozwój współpracy pomiędzy Polską, a Republiką Czeską. Organizatorzy projektu chcą poszerzyć wiedzę na temat Polski w Czechach i na temat Czech w Polsce. Częścią projektu będzie organizowana na koniec listopada 2009 r. międzynarodowa konferencja, poświecona sprawom funkcjonowania organizacji pozarządowych w Polsce i w Republice Czeskiej. W ten sposób ASK chce rozpocząć długoletnią współpracę z Czechami w różnych dziedzinach.

 

Projekty "Szkoła Menadżerów Kultury" i "Sąsiedzi – A Je To" to najważniejsze przedsięwzięcia ASK.

 

W ramach "krainy zabaw" przez kilka miesięcy będą prowadzone  warsztaty teatralne i plastyczne dla integracyjnej grupy dzieci niepełnosprawnych i pełnosprawnych z Raciborza. Przedsięwzięcie zakończy się finałową fiestą w parku im. Miasta Roth. Projekt ten uzyskał również dofinansowanie z Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Kolorowa Akademia.

 

Dzięki dofinansowaniu ASK zrealizuje także "Raciborskie Zeszyty Historyczne – Śląsk". W ramach tego projektu zostaną wydane "Zeszyty historyczne". Będzie to 100 stronicowa publikacją popularno-naukow, dotycząca historii regionu śląsko-morawskiego, a w szczególności raciborszczyzny. Partnerem projektu jest Raciborskie Centrum Badań Historycznych. Pierwszy numer zostanie sfinansowany z dotacji Narodowego Centrum Kultury.

 

Projekty zostaną zrealizowane z pieniędzy Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Narodowego Centrum Kultury i Fundacji Batorego.

 

/MaS/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here