Metoda na korki: zaradność czy brak kultury?

20

Ciekawy a zarazem kontrowersyjny materiał fotograficzny nadesłał nasz Czytelnik, który pokazuje w jaki sposób  "cwaniacy" unikają stania na ul. Piaskowej… Zobacz i skomentuj. Twoim zdaniem: zaradność kierowców czy zupełny brak kultury?

Jeszcze kilka tygodni temu, sporadycznie ktoś omijał długi korek stojący na prawym pasie, dzisiaj prawie co minutę widzę cwaniaka, który ma w nosie grzeczne stanie w kolejce i pcha się "bez kolejki" lewym – pisze nasz Czytelnik.  Dla nie wtajemniczonych wyjaśniam, że chodzi o drogę z centrum ul.Piaskową i włączenie się w ulicę Rybnicką w kierunku Obory i Auchan. Niektórzy wbijają się potem do kolejki przed samym skrzyżowaniem, część próbuje ryzykownie włączyć się w prawo z lewego pasa ale najwięcej "sprytnych" kierowców jedzie do końca lewym, potem zawraca na końcu dwupasmówki , skręca na boczną dróżkę dojazdową obok komisu a potem już z łatwością włącza się w prawo (korzystając oczywiście z grzeczności jakiegoś kierowcy jadącego od strony Płoni).

- reklama -

 

 

 

 

Początkowo widząc takie zjawisko, kierowcy nie reagowali, może myśląc sobie: cwany sposób, kiedyś może i ja spróbuję (właściwie to nawet sam tak pomyślałem). Jednak po jakimś czasie kierowcy grzecznie stojący w korku zaczęli blokować lewy pas aby utrudnić omijanie korka "cwaniakom". Obserwuję to jeżdżąc tą drogą kilka razy dziennie, po południu zanim włączę się w Rybnicką  – czeka się nawet 20-30 minut. Po kilku  tygodniach ambitni kierowcy, próbujący nauczyć innych uczciwości, zaniechali tej metody (nieraz dochodziło do klaksonów a nawet omijania trawnikiem). Teraz tylko z politowaniem (albo zazdrością? któż to wie) patrzą na tupeciarzy, którzy olewają stojących na prawym pasie kolegów – kierowców, mając ich po prostu w nosie. Stójcie sobie, jeśli jesteście tacy głupi… – pewnie myślą sobie… – pisze dalej Adam z Raciborza, który zbulwersowany zachowaniem kierowców postanowił w piątek (w dniu kiedy korki są najdłuższe) zatrzymać się i zrobić ten ciekawy fotomateriał.

 

/zdjęcie i tekst nadesłał Adam z Raciborza/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

20 KOMENTARZE

 1. neon

  ale jaja, ile mozna zaoszczędzic czasu? 20 minut przy każdym przejeździe? Jak ktos jedzie kilka razy dziennie i robi taki menewr to ma godzinę zaoszczedzoną, pomysłowo. Polak potrafi!

 2. kamil

  Niestety, to co większość nazywa sprytem Polaków i zaradnością, jest nieraz czystym chamstwem. Można zauważyc, że takie objeżzanie kolejki do skrzyzowania stosująnie tylko młodzi ale rowniez starsi kierowcy. Kos powie, że to zapewnie młodzi, którzy zawsze szalejąna drogach bo im sie spieszy – oni stwarzają zagrozenie na drogach bo pitracją i wpychają sie na trzeciego. Jednak jesli ma sie juz to we krwi to całe zycie tak sie jeździ.

 3. ...

  To już było nagminne 3 tygodnie temu.

 4. racek

  Ja bymtam postawił komendanta Mazura i jego kilku nirobów którzy siedzą poukrywani po krzakach w nieoznakowanym samochodzie KIA. Zamiast lizania D… panu wojnarowi w końcu powinien iśc na krawężnik

 5. Nopaczpan! Pewnie znowi ci żli kierowcy z OGL przyjechali do Raciborza.

 6. ww

  śmiechacz, to nie ten serwis 😉 Tam byly tematy na temat zlej jazdy OGL, o takim czyms tylko „nasi” wiedza ;]

 7. Co wy od gościa chcecie ? Miał stac do us…j śmierci , na chama do korku w stronę Obory się nie pchał a w Rybnicką w stronę miasta nie sposób tam wyjechac – nikomu nie przeszkadzając zawrócił – tylko ktoś szukający dziury w całym może to nazwac chamstwem.

 8. neon

  Kniprode – Czyli Ty tak własnie jezdzisz? 🙂 No cóż, to może byś przynajmniej siedział cicho?

 9. Maciej

  Najciekawsze jest to że w taki właśnie hamski sposób sam widziałem jak przemknęła srebrna KIA z napisem POLICJA. Zamiast pilnować pożądku sami tak robią.

 10. frog

  Pojeździjcie sobie kilka razy dziennie na trasie centrum – Markowice to wam się odechce stania w kolejkach i narzekania jak to „cwaniacy” oszukują dobrych kolegów kierowców. O ile wiem ten manewr zawracania z lewego pasa a następnie skręt w prawo jest zgodny z kodeksem, więc o co wam chodzi? Że ktoś dobie radzi w życiu? Jeździłem tak i będę jeździł. Jeżeli jest alternatywa to się z niej korzysta, jeżeli nie chcecie nie korzystajcie. A mandaty to powinni dostawać „cwaniacy” blokujący ruch na lewym pasie. Co do wbijania się pod sam koniec z lewego pasa na prawy to zgadzam się – totalne chamstwo.

 11. Neon – powiedz że Ty jeśli wyjedziesz ze stacji z gazem lub ElBisu to stoisz i spokojnie czekasz gdy chcesz jechac do centrum a wszyscy jadą do Rybnika ? Co jest złego że ktoś zawróci sobie na końcu czteropasmówki ?

 12. Skręt w lewo z Piaskowej, to pół biedy. Łamanie prawa to skręt z lewego pasa za przejściem w prawo. O tym informowałem policję dwukrotnie. Policja ma to w poszanowaniu. Gminie też nie zależy ( wystarczy postawić zakaz skrętu od bykowni w prawo z polnego wyjazdu. )Dopóki nikt nie narusza przepisów, można tylko burknąć sobie pod nosem. To nie jest cwaniactwo, tylko brak poszanowania pozostałych użytkowników dróg. Tak naprawdę w godzinach szczytu powinien stać tam policjant i regulować ruchem. Jeżeli nie mają paliwa mogą podjechać rowerem.

 13. Ten nawrót, wykonany w tym miejscu, na pasie wydzielonym z ruchu, jest łamaniem przepisu kodeksu dr.Na pasach wydzielonych z ruchu nie można się zatrzymywać, ani po nich jeżdzić! Dziwię się, że żaden z komentatorów tego nie widzi, znaków na jezdni też nie wolno ,,łamać,,

 14. ostatnio mnie wyprzedziło czarne BMW na wodzisałwskich tablicach w momencie jak skrecałem w prawo- poszedł na 2go bez zahamowań

 15. mike

  Frog jeśli uważasz, że taki manewr jest zgodny z prawem to jesteś w wielkim błędzie. Po pierwsze na końcu drogi postawiony jest znak „NAKAZ” SKRĘTU W LEWO – a nie ma tam strzałki informującej o możliwości nawracania. Ponadto jest tam tzw wysepka czyli miejsce WYŁĄCZONE Z RUCHU. tak więc jest to nie tylko niezgodne z prawem a w dodatku bardzo niebezpieczny manewr. Raz chciałem skręcić jadąc od Auchan w godzinach szczytu w lewo i o mało co nie nadziałem się na faceta właśnie zawracającego w miejscu gdzie tego robić nie powinien. po drugie zagrożenie stwarza taki kierowca jadącym od ostroga. Próbowałem zainteresować tematem policję by sobie tam stanęła to nabiją mandatów za pół roku ale im się nie chce. po prostu nie chce

 16. Policja może tam stanąć , tylko oni w przeciwieństwie do Ciebie wiedzą że jeśli tam staną to korek do Rynika znacząco się powiększy jeszcze bardziej blokując miasto.

 17. ok

  sugerujesz chyba że nasza policja ruchem nie potrafi kierować skoro po ich pojawieniu na skrzyżowaniu mają powstawać większe korki. Zazwyczaj jest odwrotnie. Tylko tak to mogę zrozumieć, bo nie widzę przyczyn by się miał korek wiekszy robić po pojawieniu siepolicji na skrzyżowaniu. Niestety, te praktyki istnieją na dużą skalę. Z piaskowej zostało to opisane i sfotografowane. Al podobnie jest na bosackiej. Tu jadą prawym pasem do końca i albo się próbują wciskać albo jadą pod supermarket i tam na nowo włączają siędo ruchu. To jest nagminne. Oczywiście, że to chamy – spokojnie można robić im zdjęcia bez zamazywania numerów rejestracyjnych. Ale niestety winni jesteśmy my – bo ich wpuszczamy. Jak widzę że przede mną jeden, drugi, trzeci wpuszcza takiego cwaniaka, to po prostu też wyprzedzam tych dupowatych kierowców i jadę jak te cwaniaki, bo chcąc stać na tym pasie do skrętu w prawo – stałbym godzinę dłużej przez tych cwaniaków którzy sięwpier..ają i tych mamlasów którzy ich wpuszczają. A ktoś tu niedawno narzekał strasznie – że nie chcą go puścić z podporządkowanej. Pewnie – bo ci co wyjeżdzają z podporządkowanej to po prostu cwaniacy, którzy chcą być szybciej i wogóle nie chcieliby czekać. Teraz to chyba widać jak na dłoni.

 18. Nie ma czego się czepiać. Trzeba sobie radzić. Jeśli nikt nie skręca z lewego pasa w prawo to nie ma tragedii.

 19. mike

  Twoja wypowiedź aptekarzu to tragedia. Łamane jest prawo a ty mówisz, że to nic takiego? puknij się w głowę i zastanów nastęopnym razem co piszesz.

 20. kamil

  Zaczyna nam się pojawiać kilka materiałow pokazujących obraz Raciborza o jakim marzyliśmy: [url=http://forum.raciborz.com.pl/viewtopic.php?pid=71809#p71809]http://forum.raciborz.com.pl/viewtopic.php?pid=71809#p71809[/url] Trzeba podziękować naszym władzom miasta, ilość samochodów i korki to chyba dowód na to, że racibórz się gospodarczo rozwija. Wczoraj byłem w Warszawie – tam też są korki 🙂

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here