
9 października o godzinie 18.00 w Domu Kultury "Strzecha" w Raciborzu, z okazji Dnia Animatora Kultury, wystąpi Stanisław Sojka. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia w kasie DK "Strzecha".
Stanisław Sojka to polski wokalista jazzowy i popowy, pianista, gitarzysta, skrzypek, kompozytor, aranżer. Stanisław Sojka zaczął występować już w wieku 7 lat, kiedy to zaczął śpiewać w sopranach w gliwickim chórze katedralnym, po czym mając 14 lat został kościelnym organistą. W czasie studiów był wokalistą uczelnianego big-bandu Puls, z którym dokonał kilku nagrań dla Polskiego Radia w Katowicach. W 1986 roku Stanisław Sojka podpisał dwuletni kontrakt płytowy z zachodnioniemieckim oddziałem wytwórni RCA i nagrał tam swój pierwszy popowy i jedyny międzynarodowy album, zatytułowany Stanisław Sojka. Na przełomie dekad Sojka uczestniczył też gościnnie w sesjach nagraniowych płyt zespołów Maanam i De Mono oraz Kayah, Izabeli Trojanowskiej i Urszuli. W tym czasie został laureatem nagrody im. Krzysztofa Komedy w 1989 roku oraz Nagrody Artystycznej Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego w 1990 roku. Skomponował także muzykę do kilku krótkometrażowych filmów. W roku 1991 jako kompozytor piosenki Wszystko co złe omija mnie Grażyny Łobaszewskiej otrzymał I nagrodę w konkursie "Premiery" krajowego festiwalu piosenki w Opolu. Jego największe przeboje to "Love is Crazy", "Cud niepamięci", "Tolerancja", "Play it again", "Soplicowo".

/p/




![„Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek [ZDJĘCIA] „Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zywioly-anna-skowronska.jpg)








![Eliksiry, zaklęcia i quidditch. Wakacyjne spotkanie z Harrym Potterem w bibliotece [ZDJĘCIA] Eliksiry, zaklęcia i quidditch. Wakacyjne spotkanie z Harrym Potterem w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-28.jpg)
![Kreatywny początek wakacji z Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Kreatywny początek wakacji z Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-rck.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)

![Kuchnia Małgorzaty wystąpiła w Raciborzu. Wieczór z poezją śpiewaną w bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/kuchnia-malgorzaty.jpg)
![Dni Raciborza 2026 zakończone [ZDJĘCIA] Dni Raciborza 2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/dni-raciborza-2026.jpg)





