
28 września na drogach powiatu doszło do dwóch wypadków dogowych, w których ranne zostały dwie osoby. W obu przypadkach kierujuący byli trzeźwi. Obrażenia poszkodowanych nie zagrażają ich życiu i zdrowiu.
O godzinie 14.00 w Radlinie na ulicy Rymera kierujący samochodem marki VW Golf 24-latek z Wodzisławia, najechał na tył wykonującego manewr skrętu w lewo kierującego motorowerem. W wyniku tego zdarzenia kierujący motorowerem 14-letni mieszkaniec Radlina doznał ogólnych obrażeń ciała i po opatrzeniu został zwolniony do domu.
Kilka godzin później w Rydułtowach na ulicy Traugutta doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Około godziny 18.40 kierujący samochodem dostawczym marki VW transporter 38-letni mieszkaniec Pszowa, włączając się do ruchu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo pojazdowi prowadzonemu przez 51-letniego mieszkańca Rydułtów. Wskutek tego doszło do zderzenia się pojazdów. Kierujący transporterem doznał zwichnięcia obojczyka, stłuczenia głowy i ogólnych stłuczeń, pozostaje na obserwacji w szpitalu.
/w/







![Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski w Artistic Show Dance [ZDJĘCIA] Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski Artistic Show Dance](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/zespol-skaza-raciborz.jpg)






![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)












