
Zapoznaj się z informacjami Twojej parafii. Ogłoszenia parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu, od 5 do 10 października.
W poniedziałek, wtorek i środę przed nabożeństwem różańcowym od 17.15 przyjmujemy po chórem zapisy do róż różańcowych.
We wtorek zapraszamy dzieci na 17.30 na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. szkolną. Dzieciom przygotowującym się do I-szej komunii św. wręczymy pobłogosławione różańce.
Przez cały październik o 17.30 nabożeństwo różańcowe. W niedzielę różaniec o 16.15. Z tym nabożeństwem związany jest odpust. Każdego dnia można go uzyskać. Tym bardziej zachęcamy do licznego udziału.
Zaczynamy katechezy dla dorosłych w czwartki po Mszy wieczornej w salce na plebanii. W tym tygodniu katecheza o różańcu.
W piątek o godz. – 17.15 koronka do Miłosierdzia Bożego; o 19.00 Msza św. dla młodzieży.
Rejonowe spotkanie misyjne odbędzie się 10 października (sobota) w klasztorze Annuntiata.
Próby scholi parafialnej w soboty o godzinie 15.00 w kościele. Zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania.
Przypominamy, ze nasz parafialny Caritas prowadzi zbiórkę odzieży która przekazywana jest najbardziej potrzebującym. Ubrania – szczególnie zimowe – można przynieść 8.10.2009 do punktu Caritas (wejście od tyłu garaży)
W imieniu chorych serdecznie dziękujemy 20 osobom, które w minioną niedzielę honorowo oddały krew.
Zapowiedzi:
Stasiak Adam z Kudowej i Trafas Lucyna z Raciborza (zap.
Ogonowski Damian z Tych i Zebrała Anna z Raciborza (zap.I)
Skrzypczak Kamil z Wrocławia i Hipnarowicz Justyna z Raciborza (zap. III)
Nieznański Kamil z Raciborza i Jokel Monika z Pietrowic Wielkich (zap.III)
Przybyła Marek z Raciborza i Drużbicka Aleksandra z Raciborza (zap.III)
/m/




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)




![Medale zawodników Łamatora na SOLT European Championship w Warszawie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz.jpg)

![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)

![Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce [ZDJĘCIA] Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/sad-rejonowy-raciborz-marzena-korzonek.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)
![Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Raciborza [ZDJĘCIA] [WIDEO] Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Raciborza](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/orszak-trzech-kroli-raciborz-218x150.jpg)

![Raciborska biblioteka zaprosiła na wykład o działalności ks. Franciszka Blachnickiego w Rydułtowach [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka zaprosiła na wykład o działalności ks. Franciszka Blachnickiego w Rydułtowach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/dr-Mateusz-Sobeczko-mgr-Patrycja-Tomiczek-ks-Franciszek-Blachnicki.jpg)







