
Do połowy 2010 roku na ulicach Raciborza pojawi się 9 nowych, niskopodłogowych, spełniających wszystkie wymagania ekologiczne, autobusów.
Sześć autobusów małej pojemności do Przedsiębiorstwa Komunalnego w Raciborzu trafi już w marcu, natomiast kolejne trzy we wrześniu. Dostarczy je czeska firma, a kosztować będą 4,7 mln zł. Mniejsze autobusy będą miały 46 miejsc, w tym minimum 12 miejsc siedzących, a większe 94 miejsca, w tym siedzących 29. Wszystkie pojazdy będą niskopodłogowe i niskowejściowe, wyposażone w rampy dla wózków inwalidzkich, elektroniczne wyświetlacze numerów i tras oraz elektroniczne kasowniki. Do 2012 roku zostaną wymienione wszystkie autobusy PK.
/p/





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)








