
W niedzielę, 15 listopada w byłej cukrowni w Raciborzu wybuchł pożar. Straż pożarną zawiadomił przechodzień, który zauważył unoszący się nad budynkiem dym.
Pożar wybuchł w jednym z pomieszczeń magazynowych. W pomieszczeniu znajdowało się m.in. drzewo i resztki papy. Na miejsce wysłano 5 jednostek PSP i OSP. Pożar nie spowodował dużych strat, jednak w pomieszczeniu obok znajdowały się łatwopalne substancje chemiczne. Dzięki szybkiej interwencji strażaków nie doszło do wybuchu. Nie wiadomo co było przyczyną pożaru.

/p/





![„Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek [ZDJĘCIA] „Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zywioly-anna-skowronska.jpg)







![Drewniane potwory książkowe powstały w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-30.jpg)
![Warsztaty, taniec i rękodzieło. Uczestnicy zajęć w RCK rozwijają swoje talenty [ZDJĘCIA] Warsztaty, taniec i rękodzieło. Uczestnicy zajęć w RCK rozwijają swoje talenty](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-rck-9.jpg)




![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)








