Trzecioligowiec rywalem Rafako

Podopieczni Wojciecha Maksymczaka rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej rozgrywek o mistrzostwo A klasy podokręgu Racibórz.

- reklama -

Inauguracyjny trening lidera A klasy odbył się 3 stycznia. Pierwszym sprawdzianem formy w 2010 roku będzie mecz z Chrzcicielem Tychy zajmującym po rundzie jesiennej trzecie miejsce w tyszańskiej A klasie. Mecz zostanie rozegrany 30 stycznia w Tychach na sztucznej nawierzchni.

 

Tydzień później rafakowcy przetestują wicelidera katowickiej okręgówki LKS 1908 Nędza. Ciekawym pojedynkiem będzie sparing zaplanowany na 13 lutego. Raciborzanie zmierzą się wtedy z liderem rybnickiej A klasy Fortecą Świerklany. Po tym spotkaniu przekonamy się, który podokręg posiada silniejszą A klasę. Oczywiście jest jeden warunek: obie ekipy mecz muszą potraktować serio. Po rundzie jesiennej Forteca legitymuje się bilansem bramkowym 45-5, natomiast Rafako miażdży w statystyce rywala 72-7.

 

Cztery dni później mecz z zespołem z wysokiej, bo trzecioligowej półki. Spotkanie na szczycie III ligi Rafako Racibórz – Start Bogdanowice? Owszem, ale najszybciej za trzy sezony. Póki co, obie drużyny spotkają się w test meczu 17 lutego.

 

20 lutego Rafako zagra z Górnikiem Radlin, który słabo się spisał jesienią i po 15 kolejkach zajmuje przedostatnie miejsce w katowickiej klasie okręgowej. Tydzień później Rafako rozegra mecz z… Rafako. Tym razem podopieczni Maksymczaka porównają siły ze swoimi juniorami.

 

Na kolejny miesiąc zaplanowane są jeszcze dwa sparingi. Pierwszy z Jednością Jejkowice (6 marca) oraz Start Pietrowice Wielkie (13 marca). Oba zespoły to czołówka klasy okręgowej (Katowice III).

 

Pierwszy wiosenny mecz o punkty Rafako zagra 20 marca z Czarnymi Nowa Wieś, którzy ze stratą 11 punktów do raciborzan zajmują pozycję wicelidera.

 

/kozz/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here