XVIII Finał WOŚP już trwa

Całą niedzielę, 10 stycznia trwać będzie XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Raciborzu zbiórce pieniędzy towarzyszyć będą koncerty, licytacje i pokaz sztucznych ogni.

XVIII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rusza już w niedzielę. Pieniądze z tegorocznej zbiórki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu dla klinik i szpitali zajmujących się onkologią dziecięcą. W Polsce jest kilkanaście centrów onkologii dziecięcej z doskonałą kadrą, jednak nie są one dostatecznie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt potrzebny do diagnostyki i leczenia.

- reklama -

 

Za pieniądze z zeszłorocznego Finału WOŚP udało się wyposażyć 60 pracowni radiologicznych w całej Polsce w nowoczesne aparaty USG, zakupiono ultrasonografy dla klinik onkologicznych oraz doposażono istniejące pracownie rezonansu magnetycznego dla dzieci w zestawy anestezjologiczne, aby badania przebiegały w bezpiecznym znieczuleniu.

 

Wzorem lat ubiegłych w Raciborzu już od godziny 8.00 trwać będzie zbiórka pieniędzy, a o godzinie 15.30 na raciborskim Rynku rozpocznie się impreza, podczas której wystąpią m.in. zespoły "Żuki" i "Redlin". Poniżej przedstawiamy szczegółowy program występów:

 

godz. 15.30 – 16.30: występy zespołów artystycznych

 

– Grupa Wokalna Perspektywa z RCK
– Justyna Okrent
– Grupa cyrkowo – ogniowa TARTAK z Zakładu Poprawczego i RCK

 

godz. 16.30 – 17.00: Zuzanna Szreder
godz. 17.00 – 18.30: koncert zespołu "ŻUKI"
godz. 18.30 – 19.00: licytacja
godz. 19.00 – 20.30: koncert zespołu "REDLIN"
godz. 20.30: swiatełko do nieba ( pokaz sztucznych ogni)

 

Razem z WOŚP zagrają również Pszów i Kuźnia Raciborska. W Pszowie Finał WOŚP rozpocznie się już w piątek, koncertami zespołów Anomalia, Digger i Coma. Natomiast w niedzielę w pszowskim MOK-u wystąpią zespoły taneczne Szansa, Radość, Tornado i Diablo. Po godzinie 18.00 wystąpi gwiazda Śląskiej Ligi Przebojów – Damian Holecki, a o godzinie 20.00 odbędzie się tradycyjny pokaz sztucznych ogni – światełko do nieba. Kuźnia Raciborska świętowanie rozpocznie w niedzielę o godzinie 16.00. Na deskach MOKSiR-u zaprezentują się: grupa bębniarska TUMBAO, lokalne zespoły artystyczne oraz raciborska grupa Funk4Fun. Odbędzie się również szereg licytacji, z których dochód dodatkowo zasili fundację Jurka Owsiaka.

 

Czytaj również:

Racibórz zbiera na WOŚP
Koncertowy WOŚP w Raciborzu: licytacja, koncert Ostrowskiej
Rekordowy WOŚP w Raciborzu

 

/p/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here