Nowe brzmienie wodzisławskiego kina „Pegaz”

Od niedawna kino "Pegaz" w Wodzisławiu Śląskim wyposażone jest w wysokiej klasy sprzęt kinotechniczny zapewniający doskonały odbiór dźwięku. W związku z tym, 17 stycznia w kinie WCK odbędzie się bezpłatny seans filmowy.

Wymiana nagłośnienia była możliwa dzięki projektowi "Nowe brzmienie kina PEGAZ", współfinansowanemu ze środków Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach programu Operacyjnego Rozwój Kin. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu, udało się wyposażyć działające przy WCK kino w nowoczesne nagłośnienie, mające przełożenie na jakość brzmienia realizowanych projekcji filmowych.

- reklama -

 

Dotychczasowy sprzęt Kina "Pegaz" nie pozwalał na odtwarzanie dźwięku w pełni wykorzystującego pasmo wysokich tonów oraz najniższych basów. System Dolby Digital w obecnym czasie stał się niemal nieodzowną koniecznością, ścieżki dźwiękowe odtwarzane przez procesor Dolby, który zawiera profesjonalne układy redukcji szumów, są wolne od tak dokuczliwych szumów i zniekształceń.

 

W ramach projektu zakupiono procesor Dolby Digital wraz z kompletem wzmacniaczy zaekranowych, głośnikiem subbasowym oraz dwunastoma głośnikami surroundowymi. Specjalistyczne nagłośnienie kinowe posiada certyfikat Dolby.

 

W związku z powyższym, 17 stycznia o godzinie 17.00, w kinie "Pegaz" odbędzie się bezpłatny seans filmowy. Wyświetlony zostanie film "Hannah Montana", który opowiada o rozterkach i problemach młodej gwiazdy muzyki pop Miley Cyrus.

 

/p/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here