Gra lepsza niż wynik, zwycięska passa Krzanowic zakończona

0

Po sześciu kolejnych wygranych w II lidze siatkarki GS UKS Krzanowice musiały uznać wyższość przeciwniczek. W sobotę przegrały na wyjeździe z SMS PZPS II Sosnowiec 3:1. Mimo przegranej trener Kuziak jest zadowolony z poziomu gry swoich podopiecznych.

W pierwszych dwóch setach gra toczyła się punkt za punkt, niestety końcówki setów wygrywały gospodynie. Trzecia partia to zdecydowany atak krzanowiczanek, które kontrolują przebieg seta do stanu 24 : 20 i w tym momencie sędzia pomyłkowo odgwizduje podwójne odbicie rozgrywającej z Krzanowic, co doprowadziło do nerwowej końcówki, którą wygrały krzanowiczanki. Czwarty set przebiegał już pod dyktando gospodyń, które zrewanżowały się krzanowiczankom za porażkę w Pietrowicach Wielkich i tym samym zainkasowały trzy punkty.

- reklama -

 

– Zagraliśmy naprawdę dobry mecz, niestety na przeciwnika nie wystarczyło. Zadecydowały przegrane końcówki setów. Żałuję, że nie udało się wygrać jednego seta więcej i wywalczyć choć jednego punktu, co pozwoliłoby spokojniej myśleć o utrzymaniu w lidze – komentuje trener Krzanowic Tomasz Kuziak

     SMS PZPS II Sosnowiec   –   GS UKS Krzanowice     3 : 1 (23,20,-23,17)

Skład: Magdalena Sławik (1 pkt.), Barbara Otlik (12), Weronika Sławik (5), Aleksandra Baron (14), Klaudia Nagler (14), Agnieszka Breitschedel (5), Karolina Daniszewska – libero oraz Julia Siedlok (1), Magdalena Bahryj, Justyna Hońca, Małgorzata Polnik.

Kolejny mecz krzanowiczanki rozegrają w środę 20 stycznia w Pietrowicach Wielkich, gdzie podejmować będą wicelidera II ligi siatkówki kobiet, drużynę AZS Politechnika Śląska Gliwice. Pierwszy mecz z Gliwiczankami, jednym z głównych kandydatów do awansu do I ligi, zakończył się dotkliwą porażką GS UKS. Krzanowice przegrały 3:0, gdzie tylko w pierwszym secie toczyły wyrównaną walkę przegrywając do 24, dwa następne przegrały do 15. Początek meczu o godz. 17.00

opracowanie: /ps/ na podstawie www.ukskrzanowice.pl

 

czytaj także: GS UKS Krzanowice bez litości dla outsidera

                      Dreszczowiec z happy endem w Mysłowicach

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here