Chóry z całego powiatu spotkały się w Kościele WNMP

W niedzielę, 17 stycznia w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Raciborzu w ramach obchodów 100-lecia Śląskich Kół Śpiewacznych odbyła się XXIV edycja "Wieczoru Kolęd".

W niedzielne popołudnie już po raz 24. w Kościele WNMP spotkały się największe, regionalne chóry. "Wieczór kolęd" uświetniły występy chórów i solistów m.in. z Krzanowic, Lysek, Raciborza, Pawłowa. Tegorocznemu kolędowaniu przyświecał cytat jednego ze śpiewów mszalnych, "Hymnu anielskiego": "Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli".

- reklama -

 

Zobacz więcej zdjęć z "Wieczoru kolęd"

 

 

Organizatorem koncertu był Zarząd Okręgu Raciborskiego Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr, Starostwo Powiatowe w Raciborzu oraz Raciborskie Centrum Kultury. Jako pierwsi zaprezentowali się najmłodsi uczestnicy "Wieczoru kolęd", dzieci z Przedszkola nr 11 w Raciborzu pod kierunkiem Ireny Wolny. Następnie zaprezentował się chór męski działający przy Parafii NSPJ w Raciborzu. Jedynym chórem spoza powiatu raciborskiego, który zaśpiewał podczas koncertu był chór mieszany "Małgorzata" z Lysek. Dodatkowo podczas niedzielnego spotkania można było wysłuchać mnóstwa kolęd w wykonaniu m.in. młodzieżowego chóru "Bel Canto" z Raciborza, chóru św. Anny z Krzyżanowic.

 

 

 

 Podczas "Wieczoru kolęd" zaprezentowali się również soliści: Daniela Gorgosch i Artur Jaworski, duety wokalne: Ewa Reszka i Karolina Kuziel, tercety wokalne: Marta Gamrot, Zuzanna Gamrot i Jakub Gamrot. W kościele przez prawie dwie godziny rozbrzmiewały najpiękniejsze polskie kolędy. Koncert poprowadziły Agnieszka Błońska oraz Krzysztof Świżewski. Na zakończenie wszystkie występujące tego wieczora chóry wykonały wraz z orkiestrą PSM z Raciborza znaną na całym świecie, przepiękną kolędę "Cicha Noc". 

 

/p/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Piękny koncert , gratulacje dla wszystkich występujących za trud, wysiłek i kultywowanie tradycji śpiewaczych w naszym regionie. Nie wiedziałem, że mamy chóry na takim poziomie w Racku i okolicach. Słowa uznania również dla mniejszych podmiotów wykonawczych – tercetu, duetu i solistów. Pięknie i wzruszająco. Panie Libera -tylko tak dalej.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here