
W środę, 20 stycznia prezydent Mirosław Lenk gościł w UM dyrektora i solistkę Teatru Śląskiego w Opawie. Rozmowy dotyczyły występów Teatru w RCK. Goście mieli okazję zwiedzić obiekt, w którym będą wystawiać swoje operetki.
– Nasz teatr czeka remont. W związku z tym będziemy wystawiać nasze opery i operetki na innych scenach. Ta raciborska bardzo nam się podoba – powiedział na spotkaniu Jindrich Pasker dyrektor Teatru. Olga Prohaskova, solistka Teatru Śląskiego w Opavie, która występowała już w w RDK-u, była zachwyceni nowym wyglądem Raciborskiego Centrum Kultury.
Ustalono, że pierwszy spektakl mógłby się odbyć w Raciborzu już w lipcu – informuje prezydent Mirosław Lenk. Repertuar, który nam przedstawiono jest bardzo szeroki, a cena biletów za operetkę znacznie niższa niż w Polsce – dodaje.
Porozumienie między Raciborskim Centrum Kultury i Teatrem Śląskim w Opawie podpisane zostanie 6 lutego w Opawie podczas operetki Johanna Straussa "Wiedeńska krew".
/p/





![Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu [ZDJĘCIA] Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/kreatywna-biblioteka-kobiet.jpg)


![Nowe mieszkania przy ul. Łąkowej. Pierwsze klucze trafiły do mieszkańców [ZDJĘCIA] mieszkania raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/tbs-raciborz-lakowa.jpg)


![Spotkanie opłatkowe w Śląskim Oddziale Straży Granicznej w Raciborzu [ZDJĘCIA] Spotkanie opłatkowe w Śląskim Oddziale Straży Granicznej w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/slaski-oddzial-strazy-granicznej.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)


![Widowisko „nie z tej Ziemi”. Gwiazdka Serc rozbłysnęła po raz 22. [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/gwiazdka-serc.jpg)
![Wieczór z poezją Marka Rapnickiego w RCK [ZDJĘCIA] Wieczór z poezją Marka Rapnickiego w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/w-punkt-marek-rapnicki-koliber.jpg)



byle by nam po czesku sztuk w Raciborzu nie wystawiali, bo „czeski film” już znamy 🙂