Nowa Raciborska Gazeta Katolicka

Na raciborskim rynku ukazała się nowa gazeta o profilu religinym. Gazeta Katolicka, ukazywać się będzie co miesiąc na terenie parafii dekanatów raciborskiego i pietrowickiego.

Na naszym rynku znajdujemy coraz więcej różnego rodzaju publikacji, jednak mało która ma charakter religijny. Coraz mniej też mamy tam tekstów, które mogą służyć ku pokrzepieniu ducha i wzmocnieniu wiary.
Z tego właśnie względu postanowiliśmy wydać, chyba pierwszą w regionie gazetę katolicką, która oprócz tekstów do rozważania i przemyślenia, będzie zawierać ciekawe informacje z życia naszych dekanatów i parafii.

- reklama -

 

 

Pierwszy numer ukazał się po wielu przeciwnościach, które nas niestety spotkały, ale udało się. Z numeru na numer chcemy być coraz lepsi, by coraz lepiej pełnić misję jaka jest przed nami.

 

Gazeta ma być swoistymi rekolekcjami – naszymi domowymi. Główną myślą przewodnią, na co wskazuje nawet sam logotyp gazety, jest przeogromne Boże Miłosierdzie, no i oczywiście nie zabraknie tego tematu w naszej Gazecie.

 

Mam ogromną nadzieję że nasz periodyk przyjmie się w parafiach i rodzinach

- reklama -

9 KOMENTARZE

  1. Zamieszczajcie w gazetce równiez ciekawostki watykańskie!

    5. Mazzatello

    Pod tą tajemniczą nazwą kryje się młot, który z pewnej wysokości spuszczano skazańcowi na głowę w Watykanie w XVIII i XIX stuleciu.
    Taka egzekucja była o tyle okrutna, że ofiara nie umierała od razu, a często była jedynie ogłuszona i kat był zmuszony dokończyć mokrą robotę nożem, podrzynając unieruchomionemu skazańcowi gardło. Skóra cierpnie…
    [img]upload/small_0ScreenShot031.jpg[/img]

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here