Krzanowice kontra wicelider, niespodzianki nie było

0

Mecz z drugą w tabeli Politechniką Śląską zakończył się po 62 minutach. Zawodniczki z Gliwic pokazały młodym krzanowiczankom perfekcyjną momentami grę i łatwo zwyciężyły 3:0

20 stycznia GD UKS Krzanowice zmierzyły się z drużyną AZS Politechnika Śląska Gliwice. Gliwiczanki zajmują aktualnie drugą pozycję w tabeli II ligi i są jednym z głównych faworytów do awansu. Set pierwszy zaczął się obiecująco, wynik oscylował wokół remisu, ale tylko do stanu 9:9 . Potem gliwiczanki "pogoniły " dziewczęta z Krzanowic zagrywką robiąc w seriach po 4-5 punktów i wygrały do 19. Drugi set zaczął się od miażdżącej przewagi gości 10:0. Na szczęście krzanowiczanki potrafiły się trochę zmobilizować i od tego stanu zagrały poprawnie, przegrywając jednak do 15. Partia trzecia chyba najbardziej wyrównana, w której gospodynie momentami nawiązywały równorzędną walkę z przeciwnikiem. W końcówce jednak znów przydarzył się krzanowiczankom przestój i straciły w jednym ustawieniu 4 punkty, co było decydującym momentem w tym secie. Mimo ambitnej postawy gospodyń akademiczki z Gliwic obnażyły wszystkie słabości dziewcząt z Krzanowic.

- reklama -

– Wynik w pełni odzwierciedla grę, przegraliśmy zdecydowanie. Różnica w tabeli była widoczna również na boisku. Moje zawodniczki nie potrafiły przeciwstawić się temu, co zagrały gliwiczanki, szczególnie w ataku i zagrywce. Co prawda wychodziły nam ładne pojedyńcze akcje, ale to za mało na drużynę z pierwszoligowymi ambicjami, mającą w swoich szeregach zawodniczki z doświadczeniami z wyższych klas rozgrywkowych – komentuje trener Tomasz Kuziak.

   

  GS UKS Krzanowice   –   AZS Politechnika Śląska Gliwice     0 : 3 (-19,-15,-22)

Skład: Magdalena Sławik (1 pkt.), Barbara Otlik (7), Weronika Sławik (2), Aleksandra Baron (11), Klaudia Nagler (12), Agnieszka Breitschedel (1), Karolina Daniszewska – libero oraz Julia Siedlok (1), Magdalena Bahryj (3), Justyna Hońca, Małgorzata Polnik.

Najbliższą okazją do podreperowania konta punktowego, które pozostaje bez zmian od dwóch kolejek, będzie dla podopiecznych trenera Kuziaka wyjazdowe spotkanie z przedostatnią w tabeli II ligi Olimpią Jawor. W pierwszym meczu obydwu drużyn górą były krzanowiczanki, które pewnie wygrały 3:0. Mecz odbędzie się w sobotę 23 stycznia.

 

opracowanie /ps/ na podstawie www.ukskrzanowice.pl

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here