Slajdowisko Leszka Szczasnego w bibliotece

W piątek, 19 lutego o godzinie 18.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza w Raciborzu Leszek Szczasny przedstawi slajdowisko pt. "Syria – starożytność i ramadan z dyktaturą w tle".

"Starożytność i ramadan z dyktaturą w tle" to relacja Leszka Szczasnego z miesięcznego pobytu w Syrii we wrześniu 2008 roku. Podróżnik przedstawia nie tylko słynne i czarujące miejsca starożytne (np. Palmyra, Apamea, Bosra) czy budowle średniowieczne (np. zamki krzyżowców). Prezentuje także dwie syryjskie metropolie Aleppo i Damaszku, nie stroniąc od komentarzy dotyczących smutnej rzeczywistości społecznej tego zniewolonego kraju. Osobny, krótki dział stanowi też prezentacja Syrii jako skansenu starych samochodów – 40-letnich mercedesów, volvo i fordów. Wielką atrakcją pokazu są ponadto bardzo bezpośrednie szczegóły ramadanu – przez cały czas obecności Leszka w Syrii trwał bowiem muzułmański post.

- reklama -

 

 

/p/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. integralną częscią piątkowego spotkania będzie wernisaż wystawy moich fotografii z Syrii, fotografii nie nastawionych na przyrodę i zabytki, ale na człowieka i jego zycie codzienne; wystawa będzie eksponowana w bibliotece co najmniej do 5-6 marca,zapraszam

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here