ZPiT „Strzecha” promował się w Cieszynie

0

Zespół Pieśni i Tańca "Strzecha" miał okazję zaprezentować sie cieszyńskiej publiczności. Raciborzanie wraz z kolegami z ZPiT Ziemia Cieszyńska im. Janiny Marcinkowej wystąpiły we wspólnym koncercie z okazji "Dnia Babci i Dziadka". Zobacz zdjęcia.

Koncert odbył się 30 stycznia w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. W wypełnionej po brzegi sali zespół z Raciborza przedstawił tańce i pieśni raciborskie oraz spiskie. Gromkie brawa rozległy się gdy mali tańcerze z Raciborza zaprezentowali tańce Mazowsza w przepięknych łowickich strojach.

- reklama -

 

 

 

Gospodarze zaprezentowali tańce i pieśni Cieszyna i Beskidu Śląskiego. To co zaskoczyło instruktorów zespołu "Strzecha" to pełna widownia przy stosunkowo drogich biletach oraz wspaniała atmosfera jaką stworzyła cieszyńska publiczność. W sumie w koncercie wzięło udział ponad 130 wykonawców.

 

 

Instruktor – choreograf ZPiT "Strzecha" Jakub Rusin, wręczając na na scenie pamiątki z Raciborza (min. maskotkę Raciborka) zaprosił dzieci z Ziemi Cieszyńskiej do udziału w koncercie z okazji Dnia Matki, który odbędzie się 22 maja w Domu Kultury "Strzecha".

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here