Koncert Clostekeller w Atmosfear – co jeszcze w ten weekend?

0

W Raciborzu odbędzie się koncert zespołów P3D, Chwila Nieuwagi i Egon Alter. W Kuźni Raciborskiej Teatr Tetraedr wystawi spektakl pt. "Renety Goldeny", a w Wodzisławskim Centrum Kultury zagra zespół Herezis.

Piątek, 12 lutego

- reklama -

 

godz. 17.00: otwarcie wystawy "Obiekty po konserwacji" w Muzeum przy ul. Gimnazjalnej 1 w Raciborzu
godz. 17.30: III Karnawałowe Pokazy Tańca towarzyskiego i Dzieci Szkół Podstawowych w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu, wstęp wolny
godz. 18.00: koncert pt. "Suplement do Walentynek" w wykonaniu klubu poezji śpiewanej "Atlantyda" w DK "Strzecha" w Raciborzu, wstęp wolny
godz. 18.00: recital Jakuba Michalskiego w Bibliotece przy ul. Kasprowicza w Raciborzu, wstęp wolny

 

Kuba Michalski jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą związanym od wielu lat z zespołem "Cotton Cat", z którym nagrał 5 płyt. Jego piosenki dwukrotnie uzyskiwały wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA a w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohen'a w Krakowie. Z solowymi recitalami poświęconymi balladom Cohen'a występował niemal w całej Polsce.

 

 

godz. 18.00: koncert pt. "Walentynki w stylu retro" w Rydułtowskim Centrum Kultury, wstęp wolny
godz. 19.00: koncert zespołu Herezis w Wodzisławskim Centrum Kultury, wstęp 5 zł

 

Sobota, 13 lutego

 

godz. 18.00: koncert zespołów Sekcja Z Włoch i Folkoperacja w DK Chwałowice w Rybniku, bilety 10 zł
godz. 19.00: koncert zespołów P3D, Chwila Nieuwagi i Egon Alter w DK "Strzecha", wstęp 5 zł
godz. 19.00: koncert zespołów Digger, Drive-By, Na Skraju Ciszy i Pigs In Tank w pubie Marija w Raciborzu
godz. 19.00: zabawa kończąca karnawał połączona z inscenizacją pt. "Pogrzebanie basa" w Domu Kultury w Krzanowicach
godz. 20.00: koncert zespołu Love Story w auli klasztoru Anniuniata w Raciborzu, wstęp wolny

 

Zespół Love Story zrzesza młodych muzyków z Raciborza i Nowego Targu. Grupa ta śpiewa o rzeczach niecodziennych – czystości i czystej miłości. A najlepsze jest to, że "im dalej w las", tym więcej mają do powiedzenia. "Nie o takim znowu zwykłym love śpiewamy" opowiadają w jednym z wywiadów. Rzeczywiście. Bo cóż skłania grupę młodych ludzi, do trwania? Muzyka? Świetne koncerty? Pieniądze? A może po prostu wiara w to, że warto kochać pięknie i wiernie? W samą porę na taką wiarę, uważają. W XXI wieku? Jak najbardziej!

 

 

Niedziela, 14 lutego

 

godz. 18.00: spektakl "Renety, Goldeny" w wykonaniu Teatru Tetraedr w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej, wstęp 5 zł (8 zł od pary)
godz. 19.00: koncert zespołu Clostekeller w pubie Atmosfear w Raciborzu

 

Clostekeller to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. "klimatycznego" rocka na polskiej scenie. Rozpoczynali w 1988 roku, grając ciężką muzykę spod znaku brytyjskiej nowej fali. Liderką zespołu jest Anja Orthodox – jedna z najlepszych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek rockowych. Teksty zespołu to mroczna i pełna metafor poezja stanowią także bardzo ważny atut zespołu Closterkeller.

 

 

godz. 20.00: spektakl kabaretowy w wykonaniu Kabaretu Młodych Panów w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie

 

Kabaret Młodych Panów to polska grupa kabaretowa, założona w Rybniku w 2004 roku. Premiera pierwszego programu pt. "My naprawdę chcemy pracować" odbyła się 7 października 2004 roku podczas IX Rybnickiej Jesieni Kabaretowej. Aktualnie Kabaret Młodych Panów ma na swoim koncie dwie oficjalne płyty dvd: w grudniu 2007 "Liga Kabaretów – Kabaret Młodych Panów" oraz w kwietniu 2009 "Z Młodymi jak najbardziej".

 

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here