Krzanowice bezkonkurencyjne na Śląsku

Kadetki GS UKS Krzanowice mistrzem Śląska! Podczas odbywającego się w Tychach turnieju finałowego młode siatkarki z Krzanowic wygrały wszystkie cztery mecze nie tracąc nawet seta.

Turniej finałowy o Mistrzostwo Śląska odbył się w Tychach w dniach 10-14 lutego. Siatkarki GS UKS zmierzyły się kolejno z drużynami z Wodzisławia Śląskiego, Bielska Białej, Bytomia i Tychów wszystkie mecze wygrywając po 3:0. Mało tego, tylko w dwóch setach (na dwanaście rozegranych) rywalkom udało się przekroczyć granicę 20 punktów. Dziewczęta z Krzanowic udowodniły, że są najlepsze na Śląsku po raz kolejny, rok i dwa lata wcześniej wygrywały w kategorii młodziczek. Najskuteczniejszymi zawodniczkami w ekipie Krzanowic były Aleksandra Baron (59 pkt.) i Barbara Otlik (55).

wyniki:

GS UKS Krzanowice   –   MKS Wodzisław Śląski                3 : 0 (21,11,8)
GS UKS Krzanowice   –   BKS Aluprof Bielsko-Biała          3 : 0 (33,12,14)
GS UKS Krzanowice   –   UKS MOSM Bytom                        3 : 0  (14,18,10)
GS UKS Krzanowice   –   MOSM Tychy                                   3 : 0 (17,18,20)

W ciągu pięciu dni trwania turnieju siatkarki rywalizowały nie tylko o prymat w regionie, ale też o przepustki do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Rozgrywki o mistrzostwo kraju rozpoczną się w marcu.