Niebanalne piosenki o miłości w „Strzesze”

W walentynkowy weekend w "Strzesze" można było wysłuchać najpiękniejszych piosenek o miłości. Wszystko to za sprawą Zespołu Poezji Śpiewanej Atlantyda, P3D, Chwila Nieuwagi i Egon Alter, które na dwa dni zawładnęły raciborskim Domem Kultury.

W piątek, 12 lutego na deskach "Strzechy" zaprezentował się Zespół Poezji Śpiewanej Atlantyda. "Suplement do walentynek" – pod takim tytułem odbył się piątkowy koncert. Młodzi artyści koncert walentynkowy zorganizowali już po raz trzeci. Składał się on z dwóch części. Pierwsza część w ogóle nie nawiązywała do walentynek. Śpiewano utwory Jaromira Nohavicy.

- reklama -

 

Zobacz więcej zdjęć z koncertu pt. "Suplement do Walentynek"

 

 

Wystąpiła m.in. Hania Bratkowska, która grając na gitarze wyśpiewała piosenkę pt. "Sarajewo". Podczas drugiej części koncertu można było wysłuchać piosenek o miłości, które przeplatane były wierszami m.in. Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej. W sali wytworzyła się niesamowita atmosfera zapowiadająca zbliżające się święto zakochanych.

 

 

 

Następnego dnia w "Strzesze" wystąpiły zespoły Chwila Nieuwagi, Egon Alter i P3D we wspólnym koncercie pt. "Trochę piosenek o miłości i goście". Jako pierwszy zaprezentował się zespół Egon Alter z Zabrza. Zespół ma na swoim koncie liczne występy na konkursach piosenki turystycznej. Oprócz piosenek o miłości zaprezentowali również kilka piosenek turystycznych. Koncert w Raciborzu był pierwszym występem zespołu przed większą publicznością. Następnie w świat wierszy Tuwima, Konopnickiej i Kasprowicza przeniósł widzów zespół Chwila Nieuwagi, wykonujący poezję śpiewaną. Na zakończenie zaprezentował się raciborski, młody zespół pn. P3D.

 

Zobacz więcej zdjęć z koncertu zespołu P3D.

 

 

Zespół P3D powstał w 2009 roku. W jego skład wchodzą: Agnieszka Busuleanu (vocal), Sebastian Dapa (vocal), Jerzy Dębina (teksty), Rafal Hrab (bas), Maksymilian Mularczyk (vocal, piano), Patryk Kogut (gitara) oraz Ryszard Paurowski (perkusja). Zespół zaprezentował kilka utworów o miłości, ale również zaserwował publiczności dawkę trochę mocniejszych brzmień. Sobotni koncert był pierwszym występem zespołu w siedmioosobowym składzie.

 

 

/p/

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Są po prostu wielcy !!!!! choc jeszcze młodzi byle znowu miejskie hieny nie zaczną im przeszkadzać. Bo to takie raciborskie jak ktoś coś dobrego robi bez posrednictwa władzy to jest BEEE.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here