Sznupek odwiedził Szkołę Podstawową nr 15

Sznupek – maskotka Śląskiej Policji wraz z funkcjonariuszami drogówki, odwiedził w poniedziałek, 15 lutego Szkołę Podstawową nr 15 w Raciborzu, gdzie odbywały się zajęcia w ramach akcji “Zimowa przygoda z Japonią i sztukami walki”.

Podczas spotkania funkcjonariusze nawiązując do kampanii „Ratujmy każdego – rok pieszego – kolejny krok”, przedstawili uczestnikom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Raciborscy policjanci w kampanii tej udział biorą już od początku 2009 roku.

- reklama -

 

 

 

Podczas poniedziałkowego spotkania z dziećmi policjanci tłumaczyli im jak bezpiecznie zachowywać się podczas zabaw w czasie trwania ferii zimowych oraz w jaki sposób rozpoznawać niebezpieczeństwa. Na zakończenie uczestnicy otrzymali od policjantów i maskotki płyty z filmem “Sznupek radzi jak być bezpiecznym na drodze”, a także kolorowe odblaski i gadżety. Film “Sznupek radzi jak być bezpiecznym na drodze” nakręcony został pod koniec ubiegłego roku. Funkcjonariusze rozdają go dzieciom podczas kontroli drogowych oraz podczas spotkań takich, jakie miało miejsce w SP 15. W filmie udział wzięła piosenkarka Majka Jeżowska oraz Sznupek – maskotka śląskiej Policji.

 

 

fot. kpp

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here