Policjanci zadbają o bezpieczeństwo dzieci podczas ferii

0

Ferie to okres wzmożonej ilości wyjazdów i zabaw na świeżym powietrzu. Dla dzieci ten czas powinien być szczególnie radosny, a zarazem bezpieczny. W związku z tym policjanci ruchu drogowego rozpoczynają działania pn. "Bezpieczne ferie 2010".

Organizowane w tym czasie różne formy wypoczynku, oprócz roli poznawczej i wychowawczej, powinny być przede wszystkim bezpieczne. Nie wszyscy jednak wyjadą na zimowy wypoczynek. Duża część dzieci i młodzieży pozostanie w domu, a czas, jakim będą dysponowały, nie zawsze będzie spędzony w bezpieczny sposób. Stąd też policyjne działania „Bezpieczne ferie 2010”.

- reklama -

 

Pieczę nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży sprawować będą policjanci ruchu drogowego i prewencji. Ci pierwsi zadbają o bezpieczeństwo na drogach, szczególnie w miejscach wzmożonego ruchu pieszych. Będą także kontrolować autokary przewożące dzieci i młodzież, zwracając uwagę na stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

Część dzieci spędzi ferie w miejscu zamieszkania, gdzie będą korzystać z dostępnych rozrywek. Bardzo ważne jest właściwie zorganizowanego ich wolnego czasu, ponieważ brak zajęć i nuda są częstymi przyczynami naruszania prawa, pierwszych kontaktów z alkoholem, narkotykami oraz lekkomyślnych zachowań prowadzących do wypadków. O ochronę dzieci i młodzieży przed takimi zagrożeniami zadbają policjanci prewencji. Miasto, szkoły, biblioteki i domy kultury w całym regionie oferują przygotowały dla dzieci ciekawą ofertę zajęć.

 

Dodatkowo w czasie ferii funkcjonariusze policji będą prowadzić kontrole miejsc zagrożonych, w których nieletni mogą popełniać czyny karalne, czy też stać się ich ofiarami. Kontrolowane będą miejsca, gdzie może dojść do wypadków z udziałem dzieci. Policjanci będą sprawdzać miejsca sprzedaży alkoholu pod kątem dostępności do niego osób niepełnoletnich, sprawdzać miejsca, w których może dochodzić do dystrybucji narkotyków, żebractwa małoletnich, rejony dyskotek, pubów, kafejek internetowych.

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here