„Trzynastka” przyjazna sześciolatkom

Kto chciałby posłać swe sześcioletnie dziecko do szkoły, ale obawia się jak poradzi sobie ono wśród dzieci starszych, może bez obaw zapisać swoją pociechę do SP 13. W przyszłym roku szkolnym ma powstać tam klasa pierwsza złożona wyłącznie z sześciolatków.

Od tego roku szkolnego zgodnie z postanowieniem Ministerstwa Edukacji Narodowej zniknęły zerówki. Dzieci sześcioletnie mogą zostać w przedszkolu albo pójść do 1 klasy podstawówki. Pomysł ministerstwa nie wzbudził entuzjazmu rodziców, mało kto zdecydował się posłać swe pociechy do szkoły. Jako główny powód wymieniano m.in. to, że szkoły nie są przygotowane do przyjęcia tak małych dzieci. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, którzy nie chcą zostawiać dzieci w przedszkolu, a także by zachęcić niezdecydowanych, Szkoła Podstawowa nr 13 w Raciborzu planuje w roku szkolnym 2010/2011 uruchomić klasę tylko dla dzieci sześcioletnich.

- reklama -

– Warunek jest jeden, musi zebrać się grupa przynajmniej 18 osób. Na razie jest ich 9 – tłumaczy Bogusława Małek, dyrektor SP13. – Trzynastka została wybrana z trzech powodów –  wyjaśnia Marek Kurpis, naczelnik wydziału edukacji w UM – jest usytuowana w centrum miasta, w związku z czym nikt nie będzie miał za daleko. Niedawno została gruntownie wyremontowana. Trzecim powodem jest to, że w ramach projektu "radosna szkoła" kosztem 12 tys. zł. zaadaptowano i wyposażono salę zabaw dla dzieci. – Sala zabaw jest przystosowana dla najmłodszych, bezpieczna i bardzo dobrze wyposażona, jest np. suchy basen z piłeczkami – uzupełnia pani dyrektor.

Do przyjęcia oferty szkoły zachęcić także mają m.in. zajęcia sportowe dla chłopców w klubie sportowym ,,Unia", nauka pływania w kl. I – III, opieka w świetlicy szkolnej od 7.00 – 15.30 oraz objęcie dzieci programami unijnymi "Pij mleko", "Owoce w szkole" oraz "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" i "Szkoła bez przemocy".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here