Kandydat na prezydenta RP odwiedzi Racibórz

Kolejny po Jarosławie Kaczyńskim i Januszu Palikocie znany polityk odwiedzi Racibórz. Na zaproszenie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich 18 marca nasze miasto odwiedzi Marek Jurek.

Spotkanie z byłym marszałkiem sejmu, przewodniczącym Prawicy Rzeczypospolitej odbędzie się 18 marca 2010 o godz. 11.00 w auli PWSZ w Raciborzu oraz o godzinie 19.00 w Domu Katechetycznym przy ul. Warszawskiej 29 w Raciborzu.

- reklama -

 

Marek Jurek – z zawodu historyk, od roku 1978 działacz polskiej opozycji niepodległościowej. W okresie 1989-93 i od roku 2001 poseł na Sejm RP.  W latach 1995-2001 członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a w roku 1995 jej przewodniczący. W październiku 2005 został wybrany na urząd Marszałka Sejmu V kadencji, głosami PiS, Samoobrony, LPR i PSL. Po odrzuceniu przez Sejm w kwietniu 2007 projektu zmiany Konstytucji RP w tzw. sprawie ochrony życia poczętego zrezygnował z funkcji Marszałka Sejmu oraz członkostwa w PiS. W zamian ogłosił decyzję o utworzeniu nowej, prawicowej partii politycznej o profilu chrześcijańsko-konserwatywnym pod nazwą Prawica Rzeczypospolitej. Z jej ramienia bez powodzenia kandydował do Senatu i Parlamentu Europejskiego. W lutym 2010 podczas konwencji wyborczej Prawicy Rzeczypospolitej zadeklarował swój start w wyborach prezydenckich.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here