PWSZ pomaga maturzystom

6

Do końca kwietnia potrwa w PWSZ cykl otwartych spotkań dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, mających na celu pomóc tegorocznym maturzystom w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości z matematyki.

Decyzja o przywróceniu matematyki w 2010 roku jako obowiązkowego przedmiotu na maturze pisemnej wywołała podekscytowanie, zdenerwowanie i niepokój wśród uczniów kończących naukę w szkołach ponadgimnazjalnych. Dosyć powszechny strach przed „matmą” wywołał wręcz rodzaj paniki, pogłębionej jeszcze niezbyt zachęcającymi wynikami próbnej matury z tego przedmiotu. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom maturzystów i ich rodziców, członkowie Studenckiego Koła Naukowego Matematyków, działającego w Instytucie Techniki i Matematyki, zainicjowali i zorganizowali cykl otwartych spotkań dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, podczas których uczniowie słuchają wykładów i rozwiązują zadania typu maturalnego.

- reklama -

26 listopada 2009 roku zostało zrealizowane pierwsze spotkanie z zaplanowanego cyklu. Jak poinformowali organizatorzy, zainteresowanie tą formą przygotowania do egzaminu przerosło ich najśmielsze wyobrażenia. Spotkania, które są całkowicie bezpłatne, odbywają się w pomieszczeniach budynku głównego (konkretnie są to sale A320, A332, A339, A340) w każdy czwartek w godzinach 16.30-18.00. Składają się one z części teoretycznej, wykładowej, prowadzonej przez dra Juliana Kuflewskiego oraz z części ćwiczeniowej, realizowanej przez członków Studenckiego Koła Naukowego Matematyków (Anna Gogolin, Julia Rek, Aleksandra Skupień, Dawid Woszczyk, Paweł Ptak, Marek Krybus).

Patronujący temu szlachetnemu przedsięwzięciu Prorektor PWSZ ds. dydaktyki i studentów doc. dr Jacek Lembas poinformował nas w ostatnich dniach stycznia 2010 roku, na półmetku kursu dokształcającego, że spotkania z maturzystami cieszą się niesłabnącą popularnością. Można wskazać czterdzieści osób, które są stałymi słuchaczami, natomiast w każdym spotkaniu  uczestniczy ponad pięćdziesięciu uczniów, czyli kilkanaście osób przychodzi rzadko lub jednorazowo.

 

Zaczerpnięto z Eunomii nr 2 (33) / luty 2010

 

 

    Czytaj także:

         – inne artykuły zaczerpnięte z Eunomii

         – inne artykuły związane z PWSZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Czytaj pełne wydanie

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

6 KOMENTARZE

  1. Czy można się jeszcze zapisać na taki kurs? I ileto kosztuje?

  2. „ileto” kosztuje dowiedział byś się, gdybyś dokładniej przeczytał artykuł. Zaoszczędzę Ci trudu: „spotkania są całkowicie bezpłatne”. Chcesz wiedzieć czy mozna się zapisać to przejdź się, zadzwoń, zainteresuj skoro zaczął palić się grunt pod dupą na 2 m-ce przed maturą. Dzisiejsza wychowana na internecie młodzież idzie po najmniejszej linii oporu a matura to po prostu kpina…

  3. 111

    Jak można nazwać ten przypadek? Pozwolę sobie na Habitus! Ten dość znamienny profil okreslający znaczenie jednostki w społeczeństwie, ma znamienną postać w pewnej psychokulturowej ideologii, której laicy nie mogą w żaden sposób znać i o niej mówić, która nie jest w sposób znamienny do określenia , czy to w komuniźmie , czy też w kapitaliźmie ( bez wiedzy na ten temat). I dziwię się, że tak znamienity socjolog jak ja (Uś) ma problemy co do analizy zastanych działań na poziomie , jak to nazywa w dziwny sposób pan Rapnicki , „małej ojczyzy”. Nie piszę z dużej litery, bo nie wiem o co mu chodzi.

  4. Nad utworzeniem rolnictwa pracowali 2 lata i nic. Teraz zabierają się za taniec towarzyski. Póki co są kursy dla maturzystów – cudownie.

  5. Maturzysto. Na kurs się zapisz. Na uczelnię wuefistów nie. To zdanie studentów, nie moje, ja jeszcze muszę „dojrzeć” na maturze. Pozdr.

  6. dobry i trafny pomysł z tą matematyką. Ja maturę mam za rok i czekam na następną EDYCJĘ . Już teraz wielkie dzięki bezinteresownym prowadzącym zajęcia. [b]Wielkie przedsięwzięcie[/b] – szkoda że nie ma w sobotę bo bym chodził już teraz (może zrobić 1 raz w miesiącu dla osób które chodzą do dwóch szkół lub … i w tygodniu im nie pasuje)
    – jestem pełen podziwu

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here