OMNIBUSIK

0

19 marca w Szkole Podstawowej nr 15 uczniowie klas szóstych zmagali się w konkursie wiedzowym – „Omnibusiku”.
Celem konkursu jest nie tylko wyłonienie najlepszych, ale i integracja klasy. To na ten konkurs uczniowie przygotowują specjalne stroje podkreślające jedność i solidarność klasy. To w tym konkursie trzymają za siebie kciuki, a rywalizują z rówieśnikami innych klas. Wcześniej sami oceniają swoje możliwości i dobierają się w zespoły odpowiedzialne za przygotowanie i wykonanie poszczególnych zadań. Dla uczniów SP15 Omnibusik to nie tylko konkurs, to również symbol nadejścia wiosny, bo zawsze odbywa się w okolicach 21 marca.


Konkurs obejmuje wiedzę z przedmiotów: j. polski, historia, matematyka, j. angielski, przyroda, religia, muzyka. Uczniowie muszą też wykazać się sprawnością fizyczną oraz talentem plastycznym.

Trzyosobowe zespoły (w każdej konkurencji skład drużyny musi być inny) odpowiadały na pytania przygotowane przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Zespoły plastyczne wykonywały plakat związany z udziałem szkoły w polsko – czeskim projekcie „Rywalizujemy tylko na boisku”. Jury oceniało również doping oraz prezentację poszczególnych klas.

Po zaciętej rywalizacji ogłoszono wyniki:


I MIEJSCE klasa VI e (nagroda 350 zł) wych. Marek Zimnicki /zdj.1./

II MIEJSCE klasa VI d (nagroda 200 zł) wych. Adam Kurpis /zdj.2./

III MIEJSCE klasa VI a (nagroda 150 zł) wych. Bogusława Koczwara. /zdj.3./

Nagrody pieniężne dla klas ufundowała Rada Rodziców SP15.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here