Droga Krzyżowa na Starej Wsi

Już po raz drugi na terenie par. św. Mikołaja w Raciborzu zorganizowano plenerowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Wzięli w nim udział nie tylko starsi ale także liczna grupa młodzieży

Trasa wiodła z kościoła przez ulice: Mikołaja, Mariańską, Dąbrowskiego, Stalmacha, Ks. Londzina,  nowe rondo, ul. Kozielską i z powrotem do świątyni.

- reklama -

 

 

 

 

 

Poszczególne stacje zaimprowizowano w różnych miejscach. Wówczas młodzież czytała rozważania oparte na fragmentach ewangelii, nawiązujące do czasów współczesnych i naszego, codziennego postępowania. Opracował je wikariusz tej parafii ks. Grzegorz  Kublin,  który również wspólnie z siostrą  Tobiaszą, przy dźwiękach gitary prowadził śpiew wielkopostny.

 

 

 
 

 

 

W tym roku uczestnikom ulicznej Drogi Krzyżowej sprzyjała pogoda. Wierni szli w skupieniu, niosąc zapalone świece. Całość prowadził ks. Piotr Adamów – proboszcz parafii św. Mikołaja.

 

/K.N./

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. To już piękna tradycja w tej parafii. W tym roku było nabożnie, spokojnie i ludzie szki w skupieniu. Piękne i głębokie w treści teksty przy poszczególnych stacjach. Dziękujemy ks. Grzegorzowi. Nie wiemy dlaczego zabrakło drugiego wikarego. Czy był chory?

  2. do FK miła ocena tego nabożeństwa,też nie uczestniczyłem, ale informowałem się i było ponoć godnie i nabożnie. Ksiądz Wojciech jest mocno skontuzjowany i z trudem dochodzi do Ołtarza lub ambony. Oto powód nieobecności .Pozdrawiam !

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here