Kubusiowi Przyjaciele Natury

0

Dobiega końca II edycja programu Kubusiowi Przyjaciele Natury.Powoli dobiega końca II edycja programu Kubusiowi Przyjaciele Natury. W ramach programu w grupie sześciolatków przeprowadzono szereg zajęć i akcji ekologicznych, konkursów plastycznych i innych działań ekologicznych.
Sześciolatki uczyły się jak zostać prawdziwym Przyjacielem Natury – wiedzą, że należy dbać o rośliny i zwierzęta, chronić lasy, oszczędzać energię i wodę, oraz dbać o czystość powietrza i segregować śmieci. Mając tak bogatą wiedzę, dzieci przygotowały przedstawienie o tematyce ekologicznej. Przedstawiły życie zwierząt w zanieczyszczonym przez ludzi świecie – lesie. Sześciolatki przeprowadziły także patrol ekologiczny w okolicach przedszkola. Podzieliły się swoimi spostrzeżeniami i wyciągnęły wiele ciekawych wniosków.Obchodziliśmy Dzień Zielonych, Dzień Marchewki, oraz Dzień Wody. Odbyło się także uroczyste powitanie I Dnia Wiosny.
W ramach programu dzieci wykonały wiele ciekawych zadań w grupach: stworzyły Bajkowe drzewo, portret Wielkolasa, Śmieciotwora, rzeźbę Siatki-Wariatki.
Nauka w takiej formie była prawdziwą przyjemnością.Przedszkolaki w radosny sposób poznawały naturę i uczyły się jak ją chronić.
Agata Kręcichwost

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here