Młode siatkarki Krzanowic zagrają o finał Mistrzostw Polski

Jak burza przeszły turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski kadetki GS UKS Krzanowice. W trzech meczach nie oddały rywalkom nawet seta, pewnie awansując do półfinału.

Ćwierćfinał Mistrzostw Polski rozegrano minionego weekendu w Pietrowicach Wielkich. Krzanowiczanki nie dały najmniejszych szans rywalkom z Chełmna, Poznania i Kluczborka i bez straty seta awansowały do następnej fazy rozgrywek. – Pierwszy mecz z Chełmnem dziewczyny wygrały nadspodziewanie łatwo (w całym meczu tracąc zaledwie 27 punktów!) jak na ćwierćfinał MP. A ponieważ poznanianki pokonały Kluczbork 3:0 wiadomym było, że następny mecz, rozgrywany właśnie z Poznaniem, będzie decydował o awansie. Łatwo nie było, ale ostatecznie dziewczyny i to spotkanie wygrały bez straty seta. Ostatni mecz był już tylko formalnością, dziewczęta zagrały na luzie i łatwym zwycięstwem zakończyły turniej – komentuje trener Tomasz Kuziak. Szkoleniowiec krzanowiczanek zdradza, że majowy turniej o awans do finału Mistrzostw Polski także odbędzie się w hali w Pietrowicach. Rywalkami będą młode siatkarki z Lublina i Tomaszowa Mazowieckiego oraz trzecia drużyna wyłoniona w ostatnim turnieju ćwierćfinałowym.

- reklama -

 

Wyniki turnieju ćwierćfinałowego:

GS UKS Krzanowice   –   UKS GKS Culmen Chełmno     3 : 0 (8,12,7)
GS UKS Krzanowice   –   UKS ZSMS Poznań            3 : 0 (19,17,23)
GS UKS Krzanowice   –   UKS Jedynka Kluczbork      3 : 0 (11,17,11)

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepsza zawodniczka (MVP) – Barbara Otlik (GS UKS Krzanowice)
Najlepsza rozgrywająca – Marta Biedziak (UKS ZSMS Poznań)
Najlepiej zagrywająca – Aleksandra Baron (GS UKS Krzanowice)
Najlepiej przyjmująca – Karolina Daniszewska (GS UKS Krzanowice)
Najlepiej atakująca – Agnieszka Kąkolewska (UKS ZSMS Poznań)
Najlepsza libero – Monika Nowak (GS UKS Krzanowice)

 

/ps/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Jak zwykle przy rozdawaniu indywidualnych nagród nie zawsze decydują prezentowane umiejętnosci w danym turnieju a decyduje nazwisko i przynaleznosc klubowa

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here