„Człowiek w bieli” – koncert ku czci Jana Pawła II

14

W Wielkim Tygodniu wspominamy wielkiego rodaka, Sługę Bożego Jana Pawła II z okazji 5 rocznicy Jego odejścia do Pana. Z tej okazji w kościele św. Mikołaja w Raciborzu odbył się koncert poświęcony pamięci zmarłego Papieża.

Niedzielny koncert artystów scen wrocławskich był hołdem złożonym kandydatowi do wyniesienia na ołtarze i podziękowaniem Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI za zatwierdzenie dekretów o „Heroiczności Cnót” Jana Pawła II w grudniu 2009 roku. Program pt. „ Człowiek w bieli” jest montażem słowno – muzycznym opracowanym przez Bronisława Pałysa – dyrektora Wydziału Programów Katolickich PSE „Polest” we Wrocławiu z udziałem znakomitych aktorów: Alicji  Marszyckiej,  Ewy Kamas, Jana  Bleckiego i akompaniatora Stanisława Śliwińskiego przy obsłudze technicznej akustyka  Zbigniewa  Gabryluka.

- reklama -

 

 

 

 

 

Liczna grupa uczestników koncertu mogła usłyszeć i przeżyć wspomnienia niektórych wydarzeń z pontyfikatu Jana Pawła II, począwszy od konklawe aż do  uroczystości pogrzebowych. W montażu słowno-muzycznym  mocny akcent położony został na uczucia patriotyczne Papieża Polaka i Jego zatroskanie o losy naszej ojczyzny. Mogliśmy usłyszeć jeszcze raz znamienne i prorocze słowa wygłoszone na Placu Zwycięstwa w Warszawie podczas pierwszej pielgrzymki : „Niech zstąpi Duch Twój  i odnowi oblicze Ziemi, tej Ziemi”. Jeszcze kilkakrotnie słyszeliśmy  głos Ojca Świętego a szczególnie wzruszające  Jego słowa wspomnień lat młodzieńczych, wygłoszone podczas ostatniej wizyty w rodzinnych Wadowicach oraz pożegnania z Polską. Trafnie dobrane teksty do programu pochodzą z poezji Juliusza Słowackiego a  także samego papieża z jego „Tryptyku Rzymskiego” oraz z homilii i przemówień wygłoszonych podczas pielgrzymek do ojczyzny.

 

 

 

 

 

Teksty przeplatane były  ulubionymi piosenkami  Jana Pawła II  jak „Barka”, „ Moje miasto Wadowice” i innymi, które aktorzy śpiewali razem z uczestnikami koncertu. We fragmentach wspomnień historycznych wydarzeń w walce o niepodległość nie zabrakło też pieśni patriotycznych. Program zakończył się sekwencją przypominającą uroczystości pogrzebowe na Placu św. Piotra z udziałem najwyższych dostojników Kościołów, przywódców państw z całego świata i niezliczonych tłumów różnych narodowości wołających „Sancto subito” – natychmiast święty. Ostatnimi akordami koncertu były modlitwa o beatyfikację  Jana Pawła II  oraz błogosławieństwo kapłańskie które udzielił wszystkim proboszcz parafii św. Mikołaja Piotr Adamów. W rozmowie  uczestnicy koncertu stwierdzili, iż była to prawdziwa uczta duchowa na wysokim poziomie artystycznym, pełna refleksji i głębokich  przeżyć religijnych. Słowa podziękowania należą się kilkunastu firmom, instytucjom i Urzędowi Miasta Racibórz za pomoc w realizacji koncertu.

/K.N./

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

14 KOMENTARZE

 1. To było wspaniałe przeżycie. W tekstac było wiele słów z nauczania Jana Pawła II. Szkoda, że taka słaba reklama w parafiach i na mieście.

 2. OOOJJJJ !!!! pigwo jedyna ! CÓŻ TY ZA DYRDYMAŁY WYPISUJESZ? GDYBYŚ MIAŁA W SERCU NAUCZANIE PANA JEZUSA CHRYSTUSA TO BRZYDZIŁABYŚ SIĘ LUDZKIMI NAUKAMI ! PIGWO NAWRÓĆ SIĘ DO JEZUSA A BĘDZIESZ ZBAWIONA TY I TWÓJ DOM. NIECH CIĘ BÓG BRONI ABYŚ PRZYPADKIEM NIE MODLIŁA SIĘ DO TRUPA JPII, BO NIEKTÓRZY POGANIE JUŻ TO CZYNIĄ BLUŻNIĄC TYM SAMYM BOGU WSZECHMOGĄCEMU. POTRAKTUJ TO JAKO BOŻE OSTRZEŻENIE !!!!

 3. Drogi, młody człowieku. Pan Bóg dziuała przez ludzi i zdarzenia. Czasem taki koncert pomaga przeżyć jakieś wspomnienie które potem prowadzi do Boga. Nikt nie modlił się do nieżyjącego PAPIEŻA LECZ DO BOGA W INTENCJI PAPIEŻA I ZAKOŃCZENIA PROCESU BEATYFIKACYJNEGO. A TAK PO LUDZKU RADZĘ cI: „IDŹ
  I NIE REDŹ WIĘCEJ”.

 4. ol

  wielu dziś modli się już do JanaPII.Jest to obrzydliwe w oczach Bożych.Bóg mówi w Biblii,że tylko Jemu należy oddawać cześć,tylko Jezus jest jedynym pośrednikiem między Bogiem a ludżmi.Kochani czytajcie Biblię,zachęcam,wiele się dowiecie i poznacie jaki jest Bóg naprawde.

 5. Wydaje mi się, że jesteś w błędzie.Przecież nikt tu nie pisał ani nie sugerował , że modlimu dię do Jana Pawła II. Wszystkie relacje z rocznicowych uroczystości wyraźnike mówią o modlitwie w intencji rychłej beatyfikacji a zanoszone są do Boga. Masz jakieś błędne skojarzenia. Do słuigi Bożego Jana Pawła II będziemy zanosić prośby i modlitwy kiedy zostanie wyniesiony na ołtarze. Ale to też porośby i mnodlitwy o wstaswiennictwo u Boga.

 6. ew

  pokaz mi gdzie pisze w Biblii że mamy modlić się do upadłego i grzesznego człowieka?JPII takim był,zwykłym grzesznym człowiekiem i potrzebował zbawienia.Ludzie opamiętajćie się,zacznijcie czytać BIBLIE.Tam Bóg mowi,że swojej chwały nie odda nikomu,bo tylko Jemu należy się chwała i cześc.

 7. OPAMIĘTAJ się i nie grzesz —JUŻ mówisz że będziesz modlił się DO TRUPA JAK TYLKO WYNIESIONY ZOSTANIE NA ŁÓŁTARZE” człowieku czy ZDAJESZ SOBIE sprawę co TY mówisz????????? Kto wyniesie go na łółtarze??? GRZESZNY CZŁOWIEK i ty masz zamiar modlić się do TRUCHŁA??? BÓG nie da się z siebie NAŚMIEWAĆ —-TYLKO BOGU NALEŻY SIĘ CZEŚĆ a nie ludzkim tzw;”Świętym”

 8. dodam jeszcze;—KU CZYJEJ CZCI???? TYLKO PANU BOGU NALEŻY SIĘ CZEŚĆ.

 9. X.L.

  M ożna i trzeba się modlić do Jana Pawła II o wstaqwiennictwo u Boga w2 naszych sprawach

 10. do X,L

  Napisz mi gdzie pisze w Biblii że mam modlić się do martwego człowieka który leży w grobie i czeka na zmartwychwstanie,dusza JPII jest według BIBLII w krainie umarłych i czeka na sąd.Napisz gdzie to pisze,a zwrócę ci honor.Bo ja czytam w BIBLII że ten kto tak czyni,jest przeklęty przez Boga.

 11. X.L.

  Nie wiem jakiego jesteś wyznania. Ale katolicy wiedżą o istnieniu świętych obcolwaniu. Od wieków w2 procesach beatyfikacyjnych ogromne znaczenie miały cuda które zdarzały się za wstawiennictwe. kandydata na ołtarze do których ludzie mpodlili się o to aby Ci będąc bliżej Boga uprosili u Niego potrzebne łaski. I to się sprawdzało. Ludzie potwierdzali własne przypadki. OCZYWIŚCIE PROSIMY BOGA ZA WSTAWIENNICTWEM JANA PAWŁA ii O POTRZEBNĄ NAM POMOC I ŁASKI BOŻE.
  jEŻELI TEGO NIE ROZUMIESZ TO POROZMAWIAJ Z DOBRYM TEOLOGIEM KATOLICKIM. ON CI TO DOGŁĘBNIE WYTŁUMACZY..

 12. Jesteś CIEMNY/ A do rozmiarów XL,razem ze awymi katolickimi TEŁOLOGAMI. CZYTAJ BOŻE SŁOWO (przynajmniej X przykazań DEKALOG str.85 biblia kat.) a przy tym POKUTUJ przed BOGIEM ze swej głupoty religijnej i CIEMNOŚCI DUCHOWEJ,może Pan BÓG CI odpuści w swym miłosierdziu TWOJĄ KATOLICKĄ IGNORANCJĘ i CIEMNOTĘ. Twoje czy MOJE wyznanie NIE MA TU NIC DO RZECZY. WAŻNE JEST CO NA TEMAT TWYCH BZDUR RELIGIJNYCH MÓWI PISMO ŚWIĘTE!!!!!!!!! Amen!

 13. Polak

  Jan Paweł II – JP2 – Karol Wojtyła, TW Kremówka, TW Hejnał, TW papież, [b]ŻYD[/b], kolaborant, wróg #1 Polskości, Narodu Polskiego i Wolnego i Niepodleglego Państwa Polskiego, polonofob, kajająca się przed żydkami marionetka, komuch, fanatycznie i zajadle nienawidził Polski, katolicyzmu, polskości, patriotyzmu i Polaków, świnia Orwellowska, arcybydle uporczywie znieważające Polskę i Polaków, profan, infamisa, odbyt polonofobów, żydokomuny i wszelakiej lewicy, Gebels Jezusa Chrystusa i stanu wojennego, agent KGB, szpicel, płatny [b]pachołek Watykanu[/b].

  Źródło: [i]polonica.net[/i]

 14. polka

  trochę za ostro polaku napisałes,JPII-był dobrym politykiem,rozwalił komunę,ale z ewangelią Jezusa Chrystusa niemiał nic wspólnego,koronował obrazy-a to jest w oczach Boga bałwohwalstwo,czcił Marie i ogłosił ją królową Polski-następne bałwohwalstwo i obraza samego CHRYSTUSA.Domniemam ze nie czytał Biblii,bo by tak nie postępował.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here