Wysoka porażka Unii na inaugurację

Nie udał się piłkarzom IV-ligowej Unii Racibórz start w rundzie wiosennej. Po słabym meczu ulegli na wyjeździe Czechowicom 3:0

W pierwszej połowie niewiele ciekawego działo się na boisku. Gospodarze wyszli na prowadzenie po kapitalnym uderzeniu Szędzielarza, który najpierw z rzutu wolnego trafił w mur, a ponownie dochodząc do piłki trafił precyzyjnie. Po zmianie stron Unia dążyła do wyrównania, ale niewiele z tego wynikało. W samej końcówce dała się zaskoczyć dwukrotnie i po złym rozegraniu piłki skuteczne kontry gospodarzy dały im wysoką wygraną. Wynik nie odzwierciedla sytuacji na boisku. Gra ofensywna raciborzan może niepokoić, w obronie natomiast nie uniknęli starych grzechów, stąd taki a nie inny wynik taki. Po 16 spotkaniach Unici z 15 punktami zajmują 13 miejsce w tabeli.

- reklama -

W Wielką Sobotę o 11.00 Unia podejmuje na Srebrnej Gwarek Ornontowice i o punkty będzie bardzo ciężko, ale najwierniejsi kibice na pewno liczą na miłą świąteczną niespodziankę w wykonaniu swych ulubieńców.

MRKS Czechowice Dziedzice – KP Unia Racibórz 3 – 0 (1 – 0)

Bramki: Szędzielarz – 2 (35 i 89 min.), Adamiec (90+3 min.)

Czechowice: Krzysztof Michałowski, Artur Żagan, Grzegorz Gąsiorek, Marcin Trzebuniak, Szymon Maciejewski, Robert Basiura (75 Krzysztof Kocierz), Rafał Żurek, Łukasz Szędzielarz, Mateusz Piesiur (63 Marcin Michalik), Damian Szczęsny, Grzegorz Sztorc (89 Błażej Adamiec).

Unia: Szymon Kubów, Mirosław Pniewski, Piotr Sławik, Grzegorz Gawron, Jacek Selera, Dawid Fryt (75 Rafał Haras), Arkadiusz Janeta, Artur Potaczek (68 Łukasz Haras), Edward Kowalczyk, Kamil Szałkowski (80 Patryk Podstawka), Mariusz Frydryk (80 Wojciech Podolak).

 

Pozostałe wyniki 16. kolejki:

Grunwald Ruda Śląska – Unia Rędziny 0:4
Concordia Knurów – KS Żory 2:0
Gwarek Ornontowice – Zapora Porąbka 1:1
Polonia Marklowice – GTS Bojszowy 2:0
LKS Czaniec – Górnik Pszów 1:0
AKS Mikołów – Rekord Bielsko-Biała 0:1
Przyszłość Rogów- Polonia Łaziska Górne 2:1

 

opracowanie /ps/ za www.kpunia

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Rzeczywiście, wysoka porażka unii po ostatnich prawyborach. Tylko połowa członków poszła gółosować. Nie wreszcie ta banda uzurpatorów władzy rozpadnie się, bo Polska przez ich nieudolne działania zginie.

  2. Szkoda że na portalu nie jest prowadzony cały dział dotyczący lokalnej piłki nożnej tylko pojedyńcze artykuły… Piłka nożna jest najpopularniejszym sportem w naszym regionie, w powiecie mamy prawie 100 klubów piłkarskich, na każdym meczu tłumy widzów, proszę spojrzeć jak żywo funkcjonuje raciborskie forum piłkarskie http://www.ballpointpen.fora.pl .Choć konkurencja nie śpi, to myślę, że wiele osób chętnie czytałoby recenzje spotkań na których nie mogli być, oraz śledziłoby zapowiedzi kolejek, sytuacje w tabelach, transfery. Panie Ireneuszu proszę to przemyśleć. Pozdrawiam

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here