
23 marca odbyły się zajęcia otwarte w grupie integracyjnej pięciolatków. Przedszkolaki przywitały swoich rodziców scenką tematyczną ” Przyszła wiosna”. Dzieci wcieliły się w role wiosennych kwiatków, wietrzyka, słoneczka i Pani Wiosny. Rodzice z zainteresowaniem oglądali sposoby dzielenia wyrazu na sylaby, tworzeniu wyrazów z sylab podczas zabaw na dywanie. Prowadząca pani T. Fijałkowska opowiedziała dzieciom o tradycjach wielkanocnych na Śląsku i wypieku świątecznych ciast. Dzieci oglądały na zgromadzonych ilustracjach sposoby dekorowania mazurków a następnie wspólnie z rodzicami przystąpiły do pracy.
A efekty naszych starań są widoczne na zdjęciach
Smacznego!
Życzymy Wesołych Świąt





![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)

![„Racibórz prozą zaczarowany” po raz dwunasty. Znamy zwycięzców konkursu [ZDJĘCIA] „Racibórz prozą zaczarowany” po raz dwunasty. Znamy zwycięzców konkursu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/slawek-gortych-21.jpg)




![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)



![Przedszkole nr 24 w Raciborzu świętuje swoje 40-lecie [ZDJĘCIA] Przedszkole nr 24 w Raciborzu świętuje swoje 40-lecie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2024/12/przedszkole-nr-24.jpg)






