Sukces uczniów pierwszego ogólniaka

1

Uczeń I LO w Raciborzu Michał Kamiński uzyskał tytuł finalisty LI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym oraz tytuł laureata XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej tym samym nawiązując do bogatej już tradycji  sukcesów „Jedynki” w ww. olimpiadach.

Dość powiedzieć, że oprócz licznych laureatów tej szkoły dokładnie 10. lat temu Grzegorz Ruszczyk wygrał Olimpiadę Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym uzyskując tytuł laureata 1. miejsca. Trzech uczniów szkoły Katarzyna Łyczko, Michał Woś i Michał Kamiński zakwalifikowało się do etapu okręgowego pierwszej z olimpiad, który odbył się w połowie stycznia w Chorzowie. Jako jedyna szkoła w województwie wprowadziła wszystkich swych uczniów do ustnego finały okręgowego, a w najlepszej dziesiątce uczniów znalazł się Michał Kamiński tym samym awansując do ogólnopolskiego finału. Etap centralny odbył się w dniach 13-14 marca na uniwersytecie Warszawskim.

- reklama -

 

 

 

 

 

W sobotę 13. po olimpijskich zmaganiach uczestnicy zostali podjęci przez prezydenta RP oraz jego małżonkę w Pałacu Prezydenckim. Natomiast w niedzielę 14. spotkali się z nimi m.in. prezes NBP Sławomir Skrzypek, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski oraz wicepremier Waldemar Pawlak.

Etap okręgowy olimpiady o UE odbył się w Katowicach w styczniu, szkołę reprezentowali tym razem Michał Woś z Michałem Kamińskim, po raz kolejny drugi z Michałów zajmując miejsce w dziesiątce awansował dalej. Finał olimpiady o UE odbył się w Szczecinie w dniach 27-28 marca. Oprócz znajomości zagadnień z całej europeistyki zawodnicy musieli wykazać się znajomością priorytetów i wykonania Narodowej Strategii Spójności 2007-2013.

„Przygotowanie do olimpiad jest oczywiście czasochłonne, a same zawody oprócz twardej wiedzy wymagają sporej odporności na stres, ale myślę, że gdy np. prezydent Kaczyński czy prezes Skrzypek mówią na olimpiadzie, że oni także brali w niej udział, z niemałymi sukcesami zresztą, to zdaje się, iż prawdą może być fakt, że przyciąga ona ludzi z ciągotami do polityki i że często towarzyszą one uczestnikom przez całe życie”, opowiada o zawodach Michał.

Ucznia do olimpiady przygotował Krystian Łyczek, nauczyciel historii i wos-u (a również wychowawca klasy Michała).

„Michał wykazywał zainteresowania wykraczające poza program szkolny od początku naszej pracy. Tak jak inne osoby z mojej „kadry olimpijskiej „ wykonał ogrom pracy. Cieszę się z jego wyników, ponieważ ciężka praca- jak wiadomo- nie zawsze musi być nagrodzona. To w końcu „olimpiada”!”

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Uzyskał tytuł? Finalisty??? Płacić musiał, czyco?
    Gratuluję wejścia do finału!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here