Juniorzy Unii pokonali Górnika Zabrze

Młodzi piłkarze Unii Racibórz sprawili nie lada niespodziankę wygrywając 3:2 z wyżej notowaną drużyną MSPN Górnik Zabrze w rozgrywkach Śląskiej Ligi Juniorów. Było to pierwsze zwycięstwo Unitów w rundzie wiosennej.

Mecz odbył się 8 kwietnia na stadionie PWSZ przy ul. kard. Wyszyńskiego. Początek meczu ułożył się dla raciborzan bardzo dobrze, dzięki dwóm trafieniom Klimaszki po 18 minutach gry było 2-0. Goście nie zamierzali składać broni, tuż przed przerwą zdobyli bramkę kontaktową, a w 56 minucie doprowadzili do wyrównania. Na szczęście Unia ma swoich szeregach Marka Prusickiego, który w 60 minucie kapitalnie uderzył z rzutu wolnego, piłka trafiła w poprzeczkę, odbiła od interweniującego bramkarza co wykorzystał Klimaszka zdobywając swojego trzeciego gola w tym meczu. Do końca atakował Górnik, ale jego zawodnicy grali zbyt nerwowo i nie byli w stanie pokonać bardzo dobrze dysponowanego Kały. Oby wygrana z silniejszym przeciwnika dodała młodym zawodnikom Unii wiary we własne możliwości, bo mimo zwycięstwa nadal zajmują przedostatnią pozycję w tabeli.

KP Unia OSiR Racibórz – MSPN Górnik Zabrze 3-2 (2-1)
Bramki: Klimaszka 5, 18, 60 – Gołębiowski 42, Michalik 56

Unia: Kała, Ciszowic, Plecner, Krueger, Słysz, Prusicki, Rogalski, Gawryluk, Śliwa, Nowakowski (25 R.Haras), Klimaszka.