ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA 2010

0

W ZWIĄZKU Z OBCHODAMI ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA 2010 WE WSPÓŁPRACY Z PANIĄ LUCYNĄ KURZYDEM Z POWIATOWEJ STACJI SANITARNO EPIDEMIOLOGICZNEJ W RACIBORZU, W NASZYM PRZEDSZKOLU PRZEPROWADZONYCH ZOSTAŁO SZEREG ZAJĘĆ TEMATYCZNYCH, ROZGRYWEK SPORTOWYCH I KONKURSÓW.

Celem zajęć i konkursów było uświadomienie dzieciom wpływu urbanizacji na indywidualne i zbiorowe zdrowie mieszkańców z uwzględnieniem tematów znanych już dzieciom: promowanie zdrowego stylu życia, znajomość chorób zakaźnych i niezakaźnych oraz ich czynników ryzyka tj: brak aktywności fizycznej, nieodpowiedni sposób odżywiania, palenie tytoniu, następnie wypadki i bezpieczeństwo w mieście oraz stan środowiska naturalnego. Dzieci raz jeszcze na zajęciach przypomniały czynniki warunkujące zdrowie, odwiedziły gabinet lekarski, oraz były gośćmi zaprzyjaźnionej apteki w Raciborzu. W przedszkolu odbyły się rozgrywki sportowe z udziałem najstarszych grup naszego przedszkola, dzieci malowały kredą, oraz STARSZACY wykonali prace plastyczne na konkurs: Człowiek i Miasto „Zdrowie w Mieście się Liczy”.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here