Racibórz pogrążony w żałobie po tragedii

Cały kraj okrył się żałobą po tragicznej śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki i towarzyszących im osób lecących na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. W żałobie pogrążył się także Racibórz.

Historia zatoczyła koło. W 1940 roku sowieci wymordowali ponad 20 tys. Polaków, głównie oficerów będących jeńcami wojennymi. O zbrodni tej mówi się, że Polskę pozbawiono elity narodu. 10 kwietnia 2010 roku na stałe dopisze się do tej smutnej rocznicy i zostanie zapamiętany przez Polaków na zawsze. Przedstawiciele polskich władz z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele, lecący na uroczystości upamiętniające wydarzenia sprzed 70 lat, stracili życie w katastrofie lotniczej. Media już określają tą tragedię jako "drugi Katyń", "największą tragedię w historii Polski". Oprócz pary prezydenckiej w tragedii pod Smoleńskiem zginęli przedstawiciele rządu, sił zbrojnych oraz wyznań religijnych. Raciborzanie na znak współczucia wywiesili flagi w oknach a pod pomnikiem biskupa Gawliny po południu pojawiło się zdjęcie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego  z małżonką oraz pierwsze znicze.

- reklama -

 

 

 

czytaj także: Prezydent Lech Kaczyński zginął w katastrofie lotniczej

                    Żałoba narodowa. Nie żyją najważniejsze osoby w Polsce

- reklama -

11 KOMENTARZE

 1. Szumny tytuł „Racibórz pogrążony w żałobie i kilka zdjęć na których głównie urzędy państwowe i samorządowe,trzy horągiewki na dużym bloku i kilka zniczy pod pomnikiem abp. Gawliny. Dobrze , iż ktoś tam zamieścił zdjęcie pary Prezydenckiej. A jak było p;od pomnikiem Jana Pawła Ii. To prawda, że większość raciborzan nie jest nastawiona propolsko a z patriotyzmem i znasjomością historii Polski to już bardzo źle. Ale w sondażach za PO opowiada się ok 57 %.. Czy jesteśmy jakimś poliktycznym i kulturalnym zaściankiem albo też wastydzimy się patriotyżmu wobec znajomych i sąsiadów. Stąd taka niska frekwencja na wyborach a w święta państwowe nie widać flag w naszych oknach.

 2. Patriota Ty chyba, żyjesz w swoim wyimagionowanym świecie. Wiele osób poszło na mszę za zmarłych tragicznie do kościoła farnego. Zniczy dopiero przybędzie, wczoraj to pogoda zniechęciła wielu. Przejdź się po mieście i zobacz czy na pewno nie ma flag, są i przybywają nowe. W tak trudnym okresie dla Polski nie powinno być podziałów, poparcie dla PO jest większe ale to nie oznacza, że ludzie z naszego regionu nic sobie robią z tragedii. Głowa Państwa zginęła to jest prezydent WSZYSTKICH Polaków, a nie tylko wyznawców PiS! Trzeba o tym pamiętać.

 3. Czy to zdarzenie zmnieiszy renty czy emerytrury? Chyba nie,więc o co ta farsa skoro jutro będzie po? i nastepny dzień znojnej pracy za 1 tyś/m-c przy średniej krajowej 3200 zł a elity 10 tyś/m-c + bonusy. Czysta histeria!!!!!!!!!!!

 4. Ten Racibórz taki pozostanie, ostani komentarz jak na dłoni, niejako symbolicznie, pokazuje moralność wielu miejscowych raciborzan – widać też jedność tych ludzi z moralnością obecnie rządzących. Rozumiem też strach przed PISem, ale w tej tragicznej sytuacji i wsokich słupków „platwormy”, nawoływanie do równości jest zwyczajną hipokryzją, typową dla tych ludzi.
  Polacy, „stańcie do apelu” ! ! !

 5. Wiecie,a co Wy na to w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul.Stalmacha w ramach ŻAŁOBY NARODOWEJ mają jakby nic się nie stało kursy TAŃCA i taczą sobie w najlepsze.To jest końec świata!!!
  Jestem tak zdegustowany że szok!!!!!!! Ja do teraz nie mogę uwierzyc w ta tragedię !!!

 6. jedni rezygnują z gry np.w piłkę, czy odwołują siatę ale co to !! to guzik nasi niech sobie po ćwiczą taniec,bo pewnie opuszczenie dwóch „lekcj”tańca zamknie im drogę do mistrzostw świata w tańcu towarzyskim!!!
  Ale co tam lepiej gościa nazwać jełopem Ty ignorancie!!!!!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here