Racibórz złożył hołd ofiarom katastrofy

– Wyrażamy swój ból, żal i łączymy się z rodzinami ofiar katastrofy – powitała zgromadzonych pod pomnikiem abp.  Gawliny Janina Wystub. Raciborzanie w milczeniu składali kwiaty i zapalali znicze. Tak uhonorowano Tych, którzy stracili życie.

W uroczystości, która odbyła się dzisiaj o godz. 12.00, wzięli udział  przedstawiciele władz miejskich i powiatowych z prezydentem Mirosławem Lenkiem i starostą Adamem Hajdukiem na czele. Oprócz nich pod pomnikiem pojawił się poseł Henryk Siedlaczek, radna Sejmiku Śląskiego Ewa Lewandowska, przedstawiciele instytucji z terenu Raciborza, sybiracy, a także zwykli mieszkańcy miasta, którzy w ten sposób chcieli uhonorować pamięć Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz pozostałych 96 ofiar sobotniej katastrofy pod Smoleńskiem.

- reklama -

 

 

Czytaj: gazetainformator

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Posłuchaj co po uroczystości powiedzieli:

Mirosław Lenk, prezydent Racibórza

Ewa Lewandowska, radna Sejmiku Województwa Śląskiego

Mieczysław Sus, prezes raciborskiego koła Związku Sybiraków

 

/ps/

 

Zobacz fotogalerie: 

 

Racibórz w żałobie

Cały kraj okrył się żałobą po tragicznej śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki i towarzyszących im osób lecących na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. W żałobie pogrążył się także Racibórz.

 

 

 

 

Raciborzanie uczcili pamięć ofiar katastrofy

– Wyrażamy swój ból, żal i łączymy się z rodzinami ofiar katastrofy – powitała zgromadzonych pod pomnikiem abp.  Gawliny Janina Wystub. Więcej słów nie padło, raciborzanie w milczeniu składali kwiaty i zapalali znicze. W ten sposób uhonorowano Tych, którzy w sobotę stracili życie w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

 

 

 

Smutek i rozpacz widać wszędzie

Najpierw były pojedyncze flagi, spontaniczna reakcja ludzi na informację o śmierci głowy państwa. Dopiero po wielu godzinach od tragedii społeczeństwo uświadomiło sobie, że to prawda, że skończył się pewien rozdział w historii naszego kraju. Na pokładzie samolotu oprócz pary prezydenckiej było wiele świetnych umysłów, charyzmatycznych postaci, dlatego raciborzanie oddają hołd poległym na różne sposoby. Wspólna modlitwa, chwila zadumy w samotności. Trudno pojąć, że coś tak strasznego mogło się przydarzyć.

 

 

Brzezie: W hołdzie zamordowanym w Ostaszkowie

W 70. rocznicę mordu w hołdzie zamordowanym w Ostaszkowie policjantom z Brzezia złożono kwiaty pod tablicą poświęconą Ich pamięci.

 

 

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here