Biblioteka dostanie 3 tys. zł na ciężkie kawałki

Rada Miasta przeznaczyła 3 tys. zł na zakup nowości wydawniczych dla działającej przy PWSZ raciborskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. – Czy ta biblioteka jest dostatecznie promowana? – zainteresował się radny Piotr Klima.

Z wnioskiem o pomoc finansową dla Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rybniku Filia w Raciborzu zwrócił się do miasta Zarząd Województwa Śląskiego. Rada Miasta postanowiła przyznać placówce na zakup książek i czasopism pedagogiczno – psychologicznych 3 tys. złotych. Zdaniem Piotra Klimy biblioteka posiada zbiory przydatne dla mieszkańców Raciborza, zwłaszcza nauczycieli i studentów, ale wiele osób o niej po prostu nie wie. – Czy biblioteka jest dostatecznie promowana – zapytał. Radnemu chodziło głównie o to, czy są na obiekcie tablice informujące o funkcjonowaniu w PWSZ tej placówki (w PWSZ działają dwie biblioteki, uczelniana i filia biblioteki wojewódzkiej właśnie – red.) oraz czy posiada ona elektroniczny system obsługujący czytelników.

- reklama -

Mirosław Lenk nie potrafił odpowiedzieć. – Dawno nie korzystałem z tej biblioteki, ostatnio tylko lekkie kawałki czytam – przyznał prezydent. Wyręczył go w odpowiedzi przewodniczący rady Tadeusz Wojnar: – Wiem  że jest, bo sam korzystałem, ciężkie kawałki też czytam. Na pewno jest tablica informacyjna na budynku i system elektroniczny też jest – podsumował przewodniczący.

/ps/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Ta biblioteka jest tak często zamykana pod byle pretekstem i dla przeciętnego mieszkańca nie dostępna. Trzeba byc nauczycielem, lub studentem. Lepiej pieniądze przekazac bibliotece miejskiej,więcej ludzi skorzysta, no i millsza obsługa.

  2. „Biblioteka nie jest zamykana pod byle pretekstem.”
    Biblioteka Pedagogiczna nie ma niestety osobnego wejścia do budynku PWSZ i godziny jej otwarcia są uzależnione od pracy uczelni, tak było choćby w Wielki Piątek 2.04 czy w sobotę 17.04, kiedy uczelnia była zamknięta.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here