Stanowisko NaM w sprawie sprzedaży Placu Długosza

2

Po nieudanych próbach zbycia w przetargu terenu pod budowę galerii handlowej, Mirosław Lenk ogłosił, że zamierza przystąpić do sprzedaży Pl. Długosza w drodze rokowań.
Oznacza to, że  zostanie on sprzedany za kwotę niższą niż pięćdziesiąt procent pierwotnej wartości. W ostatnim czasie Prezydent Raciborza ogłosił zamiar sprzedaży Placu Długosza w drodze rokowań. Przypomnijmy, że w pierwotnych planach, gdy ceny nieruchomości biły rekordy, wartość Placu Długosza szacowano na kwotę blisko 20 mln zł. Po nieudanych próbach zbycia w przetargu terenu pod budowę galerii handlowej, Mirosław Lenk ogłosił, że zamierza przystąpić do sprzedaży Pl. Długosza w drodze rokowań. Oznacza to, że wartość terenu zostanie w znacznym stopniu zdewaluowana – zgodnie z zapowiedzią – zostanie on sprzedany za kwotę niższą niż pięćdziesiąt procent pierwotnej wartości. Raciborskie Stowarzyszenie Samorządowe NASZE MIASTO nie sprzeciwia się samej sprzedaży, jednak podjęcie decyzji o przystąpieniu do rokowań jest – w naszym mniemaniu – próbą zbycia najbardziej atrakcyjnego pod względem inwestycyjnym terenu w mieście niejako "na siłę". Ponieważ Pl. Długosza można sprzedać tylko raz, operacja ta musi być pod każdym względem perfekcyjnie przygotowana. Jesteśmy przekonani, że warto zrewidować dotychczasowe plany zbycia terenu w centrum Raciborza. Czas trwającej wciąż dekoniunktury nie sprzyja poszukiwaniu poważnego inwestora. Może warto zatem poczekać na odblokowanie rynku nieruchomości? Kolejna sprawa, która skłania nas do zabrania głosu, to zamiary Prezydenta Miasta związane z ewentualnym wykorzystaniem pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży Placu Długosza. Uzyskane w ten sposób środki finansowe należy przeznaczyć na dobra inwestycyjne – nie konsumpcyjne, a za te drugie należy uznać planowaną budowę Aquaparku. To marketingowo świetne przedsięwzięcie, jednak niezwykle kosztowne – teraz i wtedy, gdy powstanie. Członkowie RSS Nasze Miasto sugerują, aby środki uzyskane ze sprzedaży Pl. Długosza zainwestować w realizację długofalowego celu strategicznego. Powinny one zostać przeznaczone na cele związane z rozwojem gospodarczym miasta i wygenerowanie warunków do tworzenia nowych miejsc pracy. W ten sposób powinno finansować się utworzenie np. specjalnej strefy ekonomicznej a ewentualną nadwyżkę finansową przeznaczyć na uzbrojenie oraz promocję terenów inwestycyjnych.

RSS Nasze Miasto

- reklama -

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. F.

    Ja tez uwazam, ze na razie na Akwapark nas nie stac i lepiej sprzedac to na inne wazniejsze cele.

  2. ,,Członkowie RSS Nasze Miasto sugerują, aby środki uzyskane ze sprzedaży
    Pl. Długosza zainwestować w realizację długofalowego celu
    strategicznego,,-

    Hej członkowie RSS! Podajcie chociaż jeden ,ale w ł a s n y, pomysł na ……,,długofalowy cel strategiczny,,! Takimi sformułowaniami posługiwał się E.Gierek ! Ale Wy?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here