Petycja przyniosła połowiczny skutek

0

W związku z powtarzającym się problemem wejścia do biblioteki miejskiej mieszczącej się na raciborskim Rynku jakiś czas temu jeden z czytelników sformułował petycję z prośbą o wymianę drzwi.

Wymieniono tylko zamek w drzwiach, ponieważ prezydent, do którego skierowano petycję nie odpowiedział na nią. Od kilku lat wejście do biblioteki mieszczącej się na Rynku znajduje się od strony ulicy Rzeźniczej. Aby dostać się do wnętrza budynku należy przycisnąć żółty guzik i jednocześnie lekko popchnąć drzwi. Na początku wejście sprawiało niektórym osobom kłopot, jednak po czasie wszyscy przyzwyczaili się do nowej sytuacji. Jakiś czas temu wejście do Biblioteki znów stało się problematyczne. Przez długi czas wejście do budynku uniemożliwiał mróz i niesprawny zamek w drzwiach. Problem był uciążliwy. Zauważył to jeden z czytelników MiPBP, który napisał odpowiednią petycję. Czytelnik prosił w niej o wymianę drzwi.

- reklama -

 

 

 

Pismo trafiło na ladę w Bibliotece. Każdy z czytelników mógł złożyć podpis na specjalnych listach, których kopie, jak poinformowała nas jedna z pracownic biblioteki, były wysyłane do prezydenta miasta. Petycja dostępna była przez kilka miesięcy. Pod pomysłem wymiany drzwi podpisało się ponad 200 osób. Dyrektor Biblioteki, mgr Małgorzata Szczygielska nie chciała z nami rozmawiać na ten temat, jednak jak powiedziała pracownica biblioteki prezydent prawdopodobnie wogóle nie odpowiedział na petycję. – Ludzie trochę wyolbrzymili ten problem. Często jest tak, że nie umieją dostać się do biblioteki, gdyż nawet nie czytają instrukcji obsługi, która wisi na drzwiach – powiedziała. Drzwi pozostały na swoim miejscu. Jednak z tego względu, że problem się powtarzał niedawno wymieniono jedynie zamek.

 

 

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here