Egzamin gimnazjalny. Dziś część humanistyczna

Dziś gimnazjaliści w całej Polsce sprawdzają swoją wiedzę humanistyczną. Obejmuje ona wiadomości i umiejętności z zakresu takich przedmiotów jak język polski, historia, wiedza o społeczeństwie.

- reklama -

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia trzyletniego gimnazjum. Liczba punktów uzyskanych na egzaminie nie ma wpływu na ukończenie gimnazjum, ale jest brana pod uwagę przez szkoły ponadgimnazjalne przy przyjmowaniu uczniów do tych szkół. Egzamin składa się  z trzech części. Dzisiaj gimnazjaliści sprawdzą swoją wiedzę humanistyczną, a jutro matematyczno-przyrodniczą. Nowością w tym roku jest trzecia cześć egzaminu z języka nowożytnego. Z każdej części egzaminu można uzyskać maksymalnie 50 punktów. Wynik egzaminu gimnazjalnego to suma punktów uzyskanych za wykonanie zadań otwartych i zamkniętych. Ustala go okręgowa komisja egzaminacyjna na podstawie liczby punktów przyznanych przez egzaminatorów. Jest on ostateczny. Wyniku egzaminu nie odnotowuje się na świadectwie szkolnym. Każdy uczeń otrzymuje odrębne zaświadczenie o uzyskanych przez siebie wynikach.

Egzamin gimnazjalny przeprowadzany jest w całej Polsce już po raz ósmy. Zdający dostanie zestaw zadań różnego typu, na których rozwiązanie będzie miał w każdej części egzaminu 120 minut.  Gimnazjaliści z całej Polski rozwiązują takie same testy. Wszystkie prace są kodowane. Jak uczniowie się spisali będzie wiadomo w połowie czerwca.

Gdy uczniowie III klas gimnazjów piszą test gimnazjalny uczniowie klas I i II nie mają lekcji. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 18 kwietnia 2002 roku paragraf 5, ustęp 2 w sprawie organizacji roku szkolnego dni 22, 23, 24 kwietnia są dniami egzaminu gimnazjalnego dla uczniów klas III, a dla uczniów klas I i II dniami wolnymi od zajęć edukacyjnych  (Dz. U. Nr 83 poz. 562).  

 

/p/ 

REKLAMA:
———————————————————————————————————————-

 Settlers 7: Droga do królestwa

Najnowsza część serii The Settlers. Tytuł łączy tradycje całej serii z nowym świeżym innowacyjnym podejściem do gatunku gier strategicznych.

Droga do królestwa zachwyca graczy wspaniałą, trójwymiarową grafiką.

Podobnie jak w prequelach serii, gracz wciela się w rolę możnowładcy zarządzającego gospodarką podległej mu osady.

 

Cena u konkurencji:  

Empik.com – 99,90 zł

Komputronik – 104,90 zł

Najniższa cena w internecie wg Ceneo – 92.90 zł

 

Cena na wiesz.pl -93 zł

 

 punkt odbioru w Raciborzu – odbiór za 0,00zł ! Czas realizacji do 48 godzin!

(ceny podano na dzień 20.04.2010 na podstawie oficjalnych stron internetowych)

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here