Przez Park Roth przetoczył się barwny korowód

Kolorowa i głośna parada dzieci przetoczyła się w piątek przez Park Roth. W samo południe odbył się tam finał projektu "W krainie zabaw", którego organizatorem było Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK oraz Niezależne Centrum Kultury ASP. Zobacz zdjęcia.

"W Krainie Zabaw” to finał kilkumiesięcznego projektu teatralno-plastycznego realizowanego przez Stowarzyszenie ASK we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 na Ostrogu. Efekty swojej pracy dzieci zaprezentowały w piątek, 30 kwietnia w Parku Roth. Kolorowy korowód, uformowany z dzieci uczestniczących w projekcie wyruszył punktualnie o 12.00. Dzieci prowadzone przez Grażynę Tabor przeszły dookoła parkowego stawu. Przejściu towarzyszyły liczne atrakcje. Dzieci zatrzymywały się na poszczególnych przystankach m.in. w Krainie Ciszy, Krainie Ognia i Rytmu, Krainie Aniołów czy Krainie Dobrego Ducha.

- reklama -

 

 

Tam miały okazję zaprezentować umiejętności, które nabyły podczas trwania projektu. Dzieci tańczyły i śpiewały. Do korowodu dołączyły przedszkolaki i spacerowicze. – Takie akcje są bardzo potrzebne, szczególnie dzieciom niepełnosprawnym – mówiła jedna z uczestniczek parady. Najbardziej oklaskiwany był występ Grupy Ognia, działającej przy Zakładzie Poprawczym w Raciborzu. Taniec ognia tak bardzo spodobał się dzieciom, że domagały się bisu. Na zakonczenie wystąpiła grupa teatralna "Róże z Różanego Pałacu", działająca przy Domu Pomocy Społecznej "Różany Pałac".  

 

 

Celem projektu była integracja dzieci niepełnosprawnych z dziećmi pełnosprawnymi oraz przekazanie im szeregu umiejętności pobudzających kreatywność, zdolności twórcze i chęć pracy w grupie. Projekt "W krainie zabaw" uzyskał dotację w konkursie "Kolorowa Akademia" ogłoszonym przez Fundację im. Stefana Batorego w ramach programu "Równe szanse".

 

 

W trakcie pięciu miesięcy, od listopada 2009 do maja 2010, dzieci brały udział w zajęciach teatralno-wokalno-plastycznych prowadzonych przez doświadczonych instruktorów. Inicjatorem i organizatorem projektu jest Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK i Niezależne Centrum Kultury ASP. 

 

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here