100 twarzy na 100-lecie harcerstwa

100 twarzy na 100-lecie harcerstwa, to konkurs, jaki wkrótce ogłoszą harcerze z Hufca Ziemi Raciborskiej im. Alojzego Wilka z Kuźni Raciborskiej.

Celem będzie dotarcie do stu osób z terenu powiatu raciborskiego, które przed laty należały do harcerstwa, a dziś pełnią rozmaite funkcje: radnego, burmistrza, dyrektora, sportowca, ale i mechanika. Jak podkreśla komendant hufca phm. Marek Majewski – poszukujemy takich postaci, które powiedzą: "Tak, byłem kiedyś harcerzem i właśnie harcerstwu zawdzięczam to, że dzisiaj mogę pełnić taką, a nie inną funkcję". Chcielibyśmy znaleźć setkę takich osób, usłyszeć od nich kilka zdań, uwiecznić ich na zdjęciu.

- reklama -

Marzeniem kuźniańskiego ZHP byłoby wykonanie wspólnego, grupowego zdjęcia; choć – jak zaznacza komendant – będzie to zadanie praktycznie nie do zrealizowania. Osoby, do których uda się dotrzeć (ewentualnie zdjęcia tych ludzi) zespół zechce zaprezentować publicznie podczas specjalnej uroczystości, określonej mianem "Gali Harcerskich Oskarów". Realizacja projektu przewidziana jest na listopad tego roku.

– Chcemy pokazać, że w naszym powiecie są takie osoby, które szczycą się tym, iż były harcerzami czy harcerkami, a dziś mogą śmiało powiedzieć, że to, do czego doszli, zawdzięczają w dużej mierze przynależności do hufca – mówi komendant Majewski, po czym dodaje: – Wiemy, że jest to dość karkołomne zadanie, ale jak nie spróbujemy, to się nie przekonamy, czy uda się to urzeczywistnić.

W skład jubileuszowej setki nie muszą wchodzić wyłącznie osoby, które do harcerskich struktur już nie należą. Organizatorom zależy tak na byłych harcerzach, jak i tych, które w hufcu – mimo swych zawodowych obowiązków – działają nadal. – Jeśli nie uda nam się zebrać stu osób, to zadowolimy się dziewięćdziesięcioma dziewięcioma – kończy z uśmiechem M. Majewski.

/BaK/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here