Dni Krzyżowe w kościołach

Początki Dni Krzyżowych sięgają jeszcze okresu starożytności. Po raz pierwszy w formie dni błagalnych obchodzono je w V wieku na terenie Galii we Francji.

 30 września 1969 roku przyjęto formułę obchodzenia  trzech kolejnych dni w tygodniu poprzedzającym  uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W poniedziałek odprawia się Mszę św. z wotywy okresu zasiewu, we wtorek o uświęcenie pracy ludzkiej, a w środę za głodujących.

- reklama -

 

 

 

 

 

Codziennie rano lub wieczorem w kościołach parafialnych odprawiana jest Eucharystia a potem nabożeństwo połączone z suplikacjami i procesją błagalną do kapliczek, krzyży polnych lub wokół kościoła. Wierni proszą Boga i świętych o urodzaje, obfite plony oraz zachowanie ludzi i płodów rolnych przed klęskami żywiołowymi.

/K.N./

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Nasza parafia organizuje procesję błagalną w pola. ok. 3 km. tam i z powrotem. W tym czasie rolnicy i ogrodnicy nie pracują. Szanuj,a ten starochrześcijański zwyczaj.

  2. To żaden staropogańsci zwyczaj a starochrześcijański. Znalażł się domoroswły teolog. Naucz się lepiej czytać a nie bzdurz cioągle na Kościół i księży. Nikt Cie nie zmusza do uczestnictwa w życiu Kościoła Katolickiego. Wstąp do zielonych albo do wyłączonego z Kościoła ruchu odnowy i tam siej swoją wyimaginowaną propagandę.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here