Na OSiR-e zadaszenie stałe, nie prowizoryczne

110 tys. chce wyłożyć miasto na wykonanie dachu nad trybuną na stadionie przy ul. Zamkowej. Choć początkowo zadaszenie miało być chwilowe, tylko na mecz Polska-Bośnia, magistrat uznał że koszty budowy zadaszenia stałego i tymczasowego nie różnią się zbytnio i zdecydował się na to pierwsze rozwiązanie.

W czerwcu reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet rozegra mecz eliminacyjny do mistrzostw świata z Bośnią i Hercegowiną. Doceniając sukcesy i zasługi drużyny RTP Unii Racibórz w propagowaniu kobiecej piłki w kraju, PZPN zdecydował że spotkanie odbędzie się w Raciborzu. Wizytujący stadion przy ul. Zamkowej przedstawiciele związku byli pod wrażeniem obiektu, który spełnia wszystkie rygorystyczne warunki konieczne przy organizacji meczów międzypaństwowych. Wszystkie poza jednym – nie ma zadaszonej trybuny na 300 miejsc.

- reklama -

Krzysztof Rola-Wawrzecki, szef organizacji imprez przy PZPN, dopuścił obiekt do organizacji meczu pod warunkiem, że do czasu jego rozegrania zadaszenie nad trybuną powstanie. Początkowo w planach było wykonanie zadaszenia prowizorycznego, tylko na ten mecz. Okazało się jednak, że koszt takiego rozwiązania nie jest wiele niższy od wykonania zadaszenia stałego. Wiceprezydent Ludmiła Nowacka poinformowała dziś członków miejskiej Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Rekreacji i Opieki społecznej, że magistrat zdecydował się wybudować krytą trybunę na stałe, a szacowany pierwotnie na kilkukrotnie wyższy koszt jej wykonania wyniesie ok. 110 tys. złotych (80 tys. zł materiały + 30 tys. zł robocizna). Podczas najbliższej sesji radni mają zadecydować, czy dokonać stosownej zmiany w budżecie i przekazać OSiR-owi środki na ten cel.

 

W przypadku podjęcia uchwały Urząd Miasta ze względu  na krótki czas wyłoni wykonawcę nie w drodze przetargu, ale zapytania o cenę wykonania.

 

/ps/

fot.internet

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Po co inwestować w zalany wodą stadion? przecież płyta boiska na zamkowej położona jest poniżej poziomu rzeki i każde większe opady ją zniszczą. Na dzień dzisiejszy, to murawa jest chyba do wymiany. Na koszt miasta…

  2. W 1997 roku stadion wyglądał jak wielka MISKA PEŁNA WODY… Teraz – na szczęście – tylko jak na talerzyku – przynajmniej do dzisiaj … Wypompowywanie trwa … I TAK BĘDZE dotąd, dopóki były POseł nie zakończy ,,zabawy w budowę,, zbiornika Racibórz … Ciekawa też byłaby odpowiedź na pytanie do kiedy Pana Trawińskiego będzie ,,bawiła kopana,, … Bo wielu tzw. ,,byznes- menom,, szybko te zabawy – przynajmniej w naszym kraju – się ,,nudzą,, … Zmieni się ,,władza w Racku,, … i co wtedy … ?
    A ten stadion zwany – kiedyś – małym Śląskim … w gruncie rzeczy przez wiekszość dni w roku STOI …PUSTY !

  3. Taniej wyjdzie jak każdy z kibiców dostanie parasaol z napisem firmy T. Robienie wsiowego dachu będzie symbolem tych działań, które są realizowane przez każdego marnego gospodarza dla kaczek, kur, świń itd. Są ważniejsze potrzeby społeczności lokalnej, tylko, że brak jest inicjatorów.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here