Redakcja w klubie Dybcówka w Raciborzu

W piątek, 4 czerwca o godz. 20.00 w raciborskim Klubie Dybcówka (ul. Londzina 13) zagra zespół Redakcja. Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed koncertem.

Redakcję założył w październiku 2009 r. legendarny gitarzysta i tekściarz Darek Dusza. Kiedyś Darek grał w Śmierci Klinicznej ("Nasza edukacja", "Nienormalny świat"), Absurdzie ("Zżera mnie dźuma") i różnych formacjach Irka Dudka, pisał również teksty dla zespołu Dżem ("Jak malowany ptak, Zapal swieczke"). Obecnie nadal współpracuje z Dudkiem, pisząc dla niego teksty i grając na gitarze w Shakin` Dudi.

- reklama -

 

 

 

 

Darek przez parę miesięcy szukał wokalisty, aż wreszcie natrafił  na Adama Antosiewicza (ex- El Seccatore, Trzy Kluski Śląskie). Do zespołu dołączył Bartek Stuchlik (gra na kontrabasie w Shakin` Dudi) i Łukasz Walczak ( znany z wielu, głównie jazzowych składów). W listopadzie zespół rozpoczął próby. W styczniu 2010 r. muzycy zarejestrowali swój pierwszy materiał demo. Niedawno do zespołu dołączył grający na gitarze Dawid Szlezak.

 

 

 

 

 

We wrześniu tego roku planują wydanie pierwszej płyty. Muzyka Redakcji łączy w sobie rocka z elementami punka i reggae. Słychać też w niej nawiązanie do klasycznego brytyjskiego rocka lat sześćdziesiątych. Więcej o zespole na: www.myspace.com/redakcja

 

 

 

 

 

 

/p/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here