Miasto będzie ciąć profilaktycznie

Urząd Miasta planuje w najbliższym czasie przeprowadzić akcję wycinki drzew zagrażających bezpieczeństwu miasta i jego mieszkańców. – Będziemy ciąć profilaktycznie – zapowiada prezydent Mirosław Lenk

W czwartek 20 maja odbyło się posiedzenie Komisji Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego. W jego trakcie Zdzisława Sośnierz, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w UM przedstawiła radnym raport z działań przeprowadzonych przez miasto na rzecz środowiska naturalnego. Powiadomiła m.in. ile drzew zostało wyciętych na terenie gminy w 2009 roku.

- reklama -

– Będzie więcej wyciętych drzew. Będziemy ciąć profilaktycznie, głównie na rowach i na ciekach – zapowiedział Mirosław Lenk. Prezydent poinformował radnych, że planuje akcję wycinki drzew będących zagrożeniem dla mienia i życia mieszkańców Raciborza. Do kroku takiego skłoniły go wydarzenia ostatnich dni, kiedy to wskutek wichury i deszczu powalonych zostało wiele (często potężnych) drzew. Jedno z takich zdarzeń o mało co nie skończyło się tragedią, przy ul. Ocickiej lipa zwaliła się na przejeżdżający samochód.

Okazało się, że miasto nie ma pełnej informacji, jeśli chodzi o stan drzew. Które i ile drzew  trzeba będzie wyciąć, okaże się po inwentaryzacji przeprowadzonej wspólnie z Rejonowym Związkiem Spółek Wodnych oraz Zielenią Miejską.

 

/ps/

- reklama -

5 KOMENTARZE

 1. Juz pisałem na Naszym Raciborzu ,a więc:
  – kilka drzew na Ocickiej
  – Mariańska na przeciw Ofistaru
  – drzewa koło PWSZ
  – droga od ronda Swińskiego w kierunku Kościuszki jak i sama ul.Kościuszki
  – drzewo koło szkoły muzycznej
  – nie wiem jak na Wojska Polskiego
  – stare drzewo na Opawskiej – Bukowa
  to chyba na razie tyle ,ale ekolodzy nie pozwolą aby ktoś nie dostał w łeb….

 2. Jak ten pan chce zebym na niego jeszcze glosowal niech napisze ze na miejsce kazdego wycietego drzewa zostanie posadzone nowe, i to o gobosci pnia przekraczającej możliwości naszych wandali

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here