Ryszard Rudnik w Radzie Nadzorczej PKS

14

Starostwo Powiatowe, nowy właściciel PKS, uznało że 200 tys. wydawane rocznie na uposażenia członków Rady Nadzorczej to zbyt dużo i postanowiło z 5 do 3 zmniejszyć liczbę jej członków. Jednym z nich zostanie Ryszard Rudnik. – Dlaczego? Bo ma uprawnienia i zna się na PKS-ach – tłumaczy starosta Adam Hajduk.

Na uposażenia członków rady nadzorczej PKS wydawał rocznie 200 tys. zł. Powiat, który przejął przedsiębiorstwo postanowił poszukać oszczędności i zredukował liczbę członków rady do trzech. Oprócz tego osiągnięto porozumienie w sprawie obniżenia wypłacanych im uposażeń. W skład rady wejdą: Damian Knura z ramienia załogi, prawnik Henryk Kopel i dyrektor szpitala rejonowego Ryszard Rudnik. – Dlaczego akurat pan Ryszard Rudnik? – rozpoczął wyjaśnienia Adam Hajduk – Po pierwsze ma uprawnienia, bo to trzeba mieć uprawnienia. Po drugie zna się na PKS-ach, wcześniej kierował PKS-em w Pszczynie i PKM-em w Raciborzu, więc ma doświadczenie. Uważam, że to dobry wybór. Wiem że panu to nie pasuje – zwrócił się do radnego Matyi starosta – ale to naprawdę dobry wybór – podsumował.

- reklama -

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

14 KOMENTARZE

 1. zxcvb

  To w Kużni też jest sm ‚Nowoczesna”? Ta sam co w Raciborzu?

 2. Pracy w szpitalu ma za mało ? To może by tak przyjrzał się lepiej ,, pracy pogotowia ratunkowego,, …
  OMNIBUS … ?

 3. Adaś, starosta z Raciborza bardzo aktywnie pomaga swoim kolegom w trzymaniu się stołków. Kto wie, może po jesiennych wyborach ci koledzy znajdą pracę dla Adasia. Adaśko z Rudnika zrobił dyrektora szpitala, a teraz trzyma go dodatkowo w radzie nadzorczej PKS, który niedawno przejął od skarbu Państwa. Przybyło nowe korytko więc trzeba szybko je obsadzić swoimi ludźmi.

 4. jan

  Mój [b]BOŻE [/b]co jeszcze może sie w tym naszym Raciborzu wydarzyć? Już chyba nic. Na pewno ja juz na obecna ekipe nie zagłosuję!!!!! DOŚĆ TEGO mości Panowie!!!!!!!

 5. ,,Rybka śmierdzi od głowy,, … bierze przykład z [b]N[/b]ajwiększego [b]M[/b]ędrca … szefa Rady Powiatu ?

 6. elver

  Człowiek charuje na 2 etaty dla dobra miasta a tu czarna niewdzięczność tylko

 7. bardzo dobrze że kompetentny człowiek będzie pilnował interesu Powiatu,a jak przeggapi coś to popłynie razem z zarządem tak że nie ma czego zazdrościć tylko się uczyć zdobywać kwalifikacje i zgłaszać się do urzędów nawet sto razy na rok czili ok co trzeci dzień.szczekaczki niech zamilkną i pójdą z pieskiem na spacer albo pozamiatać podwórko co jest pożyteczne.

 8. w celu ułatwienia panu dyrektorowi pracy proponuję fuzję pks i szpitala: autobusy mogą robić za karetki i vice versa, w szpitalu mozna zrobić poczekalnię a na pekaesie oddział szpitalny

 9. q. nie kumam tego , 200.000,-zł dla rady nadzorczej ? kiedy PKS ledwo zipie ? tj temat dla ” super exprresu”
  jezeli w PKS jest wszystko dobrze to po co rada nadzorcza ? zeby wyprowadzic kase ? q.maćka !!! itd itd
  znam spolki z o.o. i rady nadzorczej nie ma !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i tam jest wszystko gut !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. do pana starosty! z jakim skutkiem – zyski czy straty – skończyło się zarządzanie PKS-em i MPK za panowania pana Rudnika, po jakiej „drodze” jest od zarządzania komunkacją do szpitala rejonowego. członkowstwo w radzie nadzorczej to chyba kara pana strarosty dla dyrektora szpitala za to co się dzieje w naszym szpitalu (wystarczy poczytać nowiny raciborskie)
  . panie starosto na ile milionów jest aktualnie zdłużony nasz szpital? czy to samo czeka PKS?

 11. weź pod uwagę też istotny fakt że zadłużenie szpitala nie zawsze wynika z nieudolnej pracy jego dyrektora ale z tego, że NFZ nie oddaje mu należnych pieniędzy. Nie tłumacze, nie bronię, lecz obiektywnie oceniam. A z tego co się orientuje to pan Rudnik akurat jest dobry w tym co robi, chodzi mi tylko i wyłącznie o ekonomie, nic więcej

 12. czy pan rudnik to ten sam pan, który do upadku doprowadził pszczyński PKS? na tym polegają jego kwalifikacje?

 13. nie wiem do kogo się zwracać ale odpowiem pytaniem – czy wszystkie szpitale są w takiej sytuacji pod rządami swoich menadżerów? odpowiedzi nie trzeba szukać daleko – patrz Kędzierzyn – Koźle, co takiego się stało że bardzo dobrzy lekarze Raciborzanie szukają pracy tam właśnie czy w Rybniku a o epizodzie pracy w raciborskiej lecznicy nie chcą mówić. A tak na marginesie – do „pytającego” tak, ten sam

 14. oka

  pod rządami menedźerów.. jakich menadźerów?? połowa tych ludzi w ogóle nie ma kwalifikacji żeby zarządzać szpitalem.. Jak to możliwe że szpitalem zarządza ktoś z branży pks?????? jak?! osobiście wiem coś na ten temat, studiuję zarządzanie w secjalności w służbie zdrowia, i wątpię żeby po specjalistycznych studiach znalazła się dla mnie praca w szpitalu, za to dla ludzi nie mających pojęcia jak to się robi, owszem od razu dyrektorskie stanowisko..brawo

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here