Festyn Ekologiczny

To już dziesiąty raz, kiedy najmłodsi mieszkańcy Naszego Miasta bawili się na Ekologicznym Festynie organizowanym przez Urząd Miasta Racibórz.
W tym roku nasze przedszkole reprezentowały grupy integracyjne pięciolatków i sześciolatków. Dzieci z grupy najstarszej w sposób prosty i zabawny przypomniały o sposobie segregowania odpadów, przedstawiając inscenizację pt. „Nie tylko dzieci segregują śmieci”. Wyrecytowały również wiersz pt” Apel do Ludzi” oraz zaśpiewały dwie piosenki „Śmieciu Precz” oraz „Kołysz Nas Ziemio” – wszystkie utwory poruszały tematykę sortowania śmieci. Wydawać by się mogło, że wątek jest błahy, ale „Czym skorupka za młodu nasiąknie……”.
Dzieci do występu przygotowały panie: Ilona Perek i Sabina Henrykowska.
Natomiast pięciolatki zaśpiewały piosenki:” Cztery żywioły”, ” Posprzątajmy świat” oraz wyrecytowały wiersz ” Ekologia”.
Przedszkolaki do festynu przygotowały panie: Teresa Fijałkowska i Aleksandra Wawoczny.
Wszystkie dzieci świetnie się bawiły w ten słoneczny dzień.
Opr. K. Perek i S. Henrykowska.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here